Tramps uzrunā vēlētājiem sajauc Baidenu ar bijušo ASV prezidentu Obamu

ASV prezidenta vēlēšanu kandidātam Donaldam Trampam gadījies pavisam nelāgs misēklis - priekšvēlēšanu pasākumā Virdžīnijā viņš sajaucis Baidenu ar bijušo prezidentu Baraku Obamu. Neskatoties uz to, Donalds Tramps guvis uzvaru vēl trīs ASV štatu priekšvēlēšanās. Līdz ar to, vairs gandrīz nav nekādu šaubu, ka tieši viņš sacentīsies ar pašreizējo Baltā nama saimnieku Džo Baidenu par ASV prezidenta krēslu novembrī gaidāmajās vēlēšanās.

Bijušais ASV prezidents Donalds Tramps ir guvis pārliecinošu uzvaru Mičiganā, Misūri un Aidaho štatā. Līdz ar to, viņš šobrīd ir pārliecinošā vadībā cīņā par Republikāņu partijas nomināciju novembrī gaidāmajās ASV prezidenta vēlēšanās.

No Demokrātiskās partijas par otro termiņu sacentīsies pašreizējais prezidents Džo Baidens.

Vēlētāju aptaujas dod nelielu pārsvaru Trampam. Par viņu būtu gatavi balsot 48% vēlētāju, bet par Baidenu – 43%.

Priekšvēlēšanu kampaņas laikā Tramps vairakkārt ir jokojis par Baidena vecumu, lai gan abi ir gandrīz vienaudži. Trampam ir 77 gadi, bet Baidenam 81.

Tomēr uzstājoties priekšvēlēšanu pasākumā Virdžīnijā Tramps ir sajaucis Baidenu ar bijušo prezidentu Baraku Obamu.

"Es atrisināšu šo briesmīgo karu starp Krieviju un Ukrainu vēl pirms es ieradīšos Ovālajā ofisā, īsi pēc manas uzvaras prezidenta vēlēšanās. Es viņus abus ļoti labi pazīstu un tādēļ mēs spēcīgi atjaunosim mieru. Atrisināsim šo karu. Tas ir slikts karš. Ziniet, Putinam ir tik maz cieņas pret Obamu, ka viņš sāk mētāties ar vārdu "atoms". Viņš ir sācis runāt par atomieročiem. Es to jau gaidīju. Bet mums prezidenta krēslā ir muļķis. Viņš teica, ka viņš neaizies līdz pilnai uzvarai. Tāpēc mēs varētu būt tajā iesaistīti ilgu laiku," sacīja Tramps.

Vēlāk viņš taisnojās, ka ir darījis to speciāli, un piebilda, ka viņš mēdz aizstāt savas republikāņu konkurentes Nikijas Heilijas vārdu ar demokrātu politiķi Nensiju Pelosi, jo viņa galvā abas esot savstarpēji aizvietojamas.

Te jāpiebilst, ka Heilija ir aptuveni 30 gadus jaunāka par Pelosi.

Savukārt demokrāti ir sākuši organizēt sievietes visā valstī, lai pārvēlētu Baidenu un viceprezidenti Kamalu Harisu uz otro termiņu. Baidena sieva Džila atklāja šo kampaņu Lasvegasā.

"Ir jau labi zināms, ka sievietes ir ievēlējušas Džo Baidenu Baltajā namā, un sievietes izdarīs to atkal. Jo mēs zinām, kas ir likts uz kārts. Esmu tik lepna, ka Džo ir ielicis sievietes viņa darba kārtības centrā, sākot ar vēsturisku lēmumu izvēlēties Kamalu Harisu par viceprezidenti. Prezidents Baidens cīnās par reproduktīvajām tiesībām, cīnās par likumu, kas atjaunotu tiesības uz abortu. Tas nozīmē arī tiesības uz mākslīgo apaugļošanu un pieeju kontracepcijas zālēm," teica Baidena.

Pieeja abortiem ir viens no aktuālākajiem priekšvēlēšanu kampaņas jautājumiem, gluži tāpat kā migrācija. Tramps pārmet Baidenam iebraucēju pieplūdumu valstī, savukārt Baidens atgādina, ka Tramps ir licis republikāņiem noraidīt reformu, kas būtu samazinājusi nelegālo migrāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti