Vēršas pret Baltkrievijas Sarkano Krustu par tā vadītāja līdzdalību Ukrainas bērnu deportācijā

Starptautiskā Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness biedrību federācija (IFRC) ir apturējusi Baltkrievijas Sarkanā Krusta biedrības dalību organizācijā.

Tas notika pēc tam, kad Baltkrievijas Sarkanā Krusta biedrība neizpildīja IFRC prasību līdz 30. novembrim atbrīvot no amata organizācijas ģenerālsekretāru Dmitriju Ševcovu, kurš ir atzinis, ka Baltkrievijas Sarkanais Krusts aktīvi piedalījās bērnu deportācijā no Krievijas okupētajām teritorijām Ukrainā.

IFRC paziņojumā bija teikts, ka pēc izslēgšanas Baltkrievijas Sarkanais Krusts vairs nevarēs piedalīties organizācijas lēmumu pieņemšanā un nesaņems starptautisko finansējumu.

Pērn Baltkrievijas Sarkanais Krusts no jumta organizācijas Ženēvā saņēma 1,7 miljonus Šveices franku jeb 1,8 miljoni eiro, bet šajā gadā – vairāk nekā miljonu franku jeb miljonu eiro.

Baltkrievijas Sarkanā Krusta vadītājs Ševcovs šovasar Baltkrievijas televīzijai atklāja, ka ir apmeklējis Krievijas okupētās Ukrainas pilsētas Mariupoli, Lisičansku un Severodonecku, lai palīdzētu tur dzīvojošos bērnus nogādāt Baltkrievijā it kā veselības uzlabošanai.

Ševcovs ir redzēts tērpies militārajā formā ar Krievijas armijas emblēmu "Z", un viņš publiski atbalstīja Krievijas kodolieroču izvietošanu Baltkrievijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti