Krievija plāno pastiprināt ieceļotāju kontroli, nepaklausīgos varēs izraidīt

Krievijas Iekšlietu ministrija ir sagatavojusi likumprojektu, kas paredz ievērojami pastiprināt Krievijā ieceļojošo ārvalstu pilsoņu kontroli. Paredzams, ka ieceļotājiem būs jāparaksta apņemšanās ievērot Krievijas likumus; pretējā gadījumā viņus varēs izraidīt no valsts.

Krievijas Iekšlietu ministrijas pārstāve Irina Volka secina, ka likuma grozījumi ierobežos atsevišķas ārvalstu pilsoņu tiesības un uzliks viņiem papildu saistības.

Likumprojekts paredz, ka ārvalstu pilsoņi Krievijā varēs uzturēties ne vairāk kā 90 dienas gada laikā (pašlaik atļautais pagaidu uzturēšanās termiņš ir 90 dienas pusgada laikā).

Saskaņā ar likumprojektu visi ārvalstu pilsoņi pirms ieceļošanas Krievijā tiks nofotografēti, viņiem tiks noņemti pirkstu nospiedumi.

Tāpat viņiem būs jāparaksta lojalitātes apliecinājums, saskaņā ar kuru ārvalstu pilsoņi Krievijā apņemas ievērot Krievijas likumus. Pretējā gadījumā viņiem draudēs izraidīšana no valsts un aizliegums iebraukt Krievijā.

"Iekšlietu ministrijas sagatavotajā likumprojektā ir minēts lojalitātes apliecinājums, kas paredz, ka ārvalstu pilsonis, to parakstot, piekrīt, ka viņu varēs izraidīt no Krievijas un nākotnē ierobežot iebraukšanu Krievijā gadījumā, ja viņš, esot Krievijā, būs kaut ko pārkāpis," vēsta Valsts domes NVS lietu, Eirāzijas integrācijas un tautiešu lietu komitejas vadītājs Leonīds Kalašņikovs.

Kā zināms, Krievija daudzkārt ir kritizējusi Latviju par iespējamo Krievijas pilsoņu izraidīšanu no valsts, ja viņi nepildīs Imigrācijas likuma prasības par latviešu valodas zināšanu apliecināšanu.

Krievijā pastiprināta imigrantu kontrole notiek pēc 22. martā notikušā terora akta Piemaskavā, kur dzīvību zaudēja vairāk nekā 140 cilvēku. Uzbrukuma rīkošanā Krievija apsūdzējusi četrus ieceļotājus no Tadžikistānas.

Krievijā dzīvojošie tadžiki un citi Vidusāzijas izcelsmes imigranti raizējas, ka pret viņiem tiks vērsta arvien lielāka diskriminācija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti