Izraēlas premjers draud apturēt «Al Jazeera» darbu Izraēlā

Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu pirmdien draudēja apturēt Katarā bāzētā telekanāla "Al Jazeera" darbību Izraēlā, izmantojot likumdevēju viņam nule piešķirtās pilnvaras.

"Teroristu kanāls "Al Jazeera" vairs nevarēs raidīt no Izraēlas. Es grasos rīkoties nekavējoties atbilstoši jaunajam likumam, lai apturētu šī kanāla aktivitātes," platformā "X" pauda Netanjahu.

Dažas stundas pēc šī soļa telekanāla aizliegšanas virzienā Baltā nama preses sekretāre Karīna Žanpjēra atzina: "Ja tā ir patiesība, tāds solis kā šis raisa bažas."

Ņujorkā bāzētā Žurnālistu aizsardzības komiteja (CPJ) norādīja – likums, kas ir Netanjahu draudu pamatā, piešķir Izraēlai tiesības apturēt jebkura ārvalstu medija darbību tās teritorijā.

"Al Jazeera" noraidīja Netanjahu pārmetumus, tos dēvējot par "bīstamiem absurdiem meliem".

Pirmdienas vakarā "Al Jazeera" norādīja, ka uzskata Netanjahu kā atbildīgu par raidsabiedrības darbinieku un biroju drošību un ka patur tiesības "spert visus tiesiskos soļus".

Vašingtonā ASV Valsts departamenta preses sekretārs Metjū Millers norādīja, ka Savienotās Valstis ne vienmēr piekrīt "Al Jazeera" atspoguļojumam, bet ciena telekanāla darbu.

"Mēs it visur pasaulē atbalstām brīvu presi," viņš sacīja, "un liela daļa no tā, ko mēs zinām par notiekošo Gazā, ir pateicoties reportieriem, kas dara savu darbu, ieskaitot "Al Jazeera" reportierus."

Izraēla arī iepriekš draudējusi slēgt "Al Jazeera", bet līdz šim to nav darījusi.

Tiesa, kanāla sodīšana var izrādīties riskanta. Katara bijusi galvenais vidutājs starp Izraēlu un "Hamās".

Tā palīdzēja panākt nedēļu ilgo uguns pārtraukšanu Gazas joslā novembrī, un tā tagad jau vairākas nedēļas rīko sarunas, kuru mērķis ir karā panākt vēl vienu pauzi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti