Moldovas prezidente: Piedņestra grib Kremļa naudu

Moldovas prezidente Maija Sandu komentējusi separātiskā Moldovas Piedņestras reģiona prokrieviski noskaņoto "amatpersonu" pieprasījumu pēc Maskavas "aizsardzības", sakot, ka Piedņestra šādi cer saņemt finansējumu no Kremļa.

Piedņestras īpašais visu līmeņu deputātu kongress trešdien pieņēma rezolūciju, ar kuru separātistu "amatpersonām" uzdots lūgt Krievijas Federācijas padomi un Valsts domi "īstenot pasākumus, lai aizsargātu Piedņestru no pieaugošā Moldovas spiediena".

"Tiraspole lūdza naudu – es redzēju, ka viņi vērsās pie Maskavas un starptautiskām struktūrām un organizācijām. Tikmēr Krievijas propaganda izplata šo bubuļa stāstu" par iespējamu Piedņestras aneksiju, ko īstenotu Krievija," sacīja Sandu telekanāla "Jurnal TV" programmā "Cabinetul din umbra" ("Ēnu kabinets").

Prezidente uzskata, ka Kremlis šādi rīkojas, lai iebiedētu Moldovas pilsoņus pirms šogad paredzētām vēlēšanām.

"Kremlis grib, lai mēs baidītos, būtu bez mugurkaula, lai mūs pārvaldītu korumpēti politiķi un lai ar mums varētu rīkot sarunas, piekukuļojot amatpersonas, kā tas gadiem noticis. Mēs nevaram ļaut viņiem to darīt.

Mums jāuztur miers. Mūsu miers ir atkarīgs no mūsu vienotības un mūsu spējas netikt maldinātiem," sacīja Sandu.

"Šodien Krievija nevar neko izdarīt Piedņestrā, pat ja gribētu," Lai "kaut ko izdarītu", Maskavai "jānomaina valdība Kišiņevā", sacīja Sandu.

"Es gribētu pavisam skaidri pateikt. Mums nav nekā pret krieviem, mēs esam pret krievu tankiem. Mēs vienkārši gribam, lai Krievija tāpat kā citas valstis respektētu Moldovu, Moldovas pilsoņu izvēli. Mēs esam demokrātija, un mums vēl vajag nostiprināt šo demokrātiju, bet cilvēki paši izlemj, ko darīt, kurp doties un ar ko sadarboties," uzsvēra Sandu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti