Rīta Panorāma

Intervija ar PSKUS valdes priekšsēdētāju Lauri Vidzi

Rīta Panorāma

Krievija vēršas pret kritiski noskaņotiem māksliniekiem

Arī Grieķijā un Portugālē fermeru protesti

Lauksaimnieki protestē arī Grieķijā un Portugālē

Vairākas dienas plašas lauksaimnieku protesta akcijas notiek Francijā, Beļģijā, Itālijā, Spānijā un Vācijā, bet ceturtdien līdzīgi protesti sākās arī Grieķijā un Portugālē.

Grieķijas otras lielākās pilsētas Saloniku centrā iebrauca apmēram 300 traktori. Protestētāji ar savu tehniku pulcējās pie izstāžu zāles, kur notiek lauksaimniecības izstāde, un sola akciju turpināt līdz nedēļas nogalei. Līdzīgi kā citās valstīs arī Grieķijas fermeru sašutumu izraisīja jaunā Eiropas Savienības kopējā lauksaimniecības politika un subsīdiju samazināšana, strauji augošās ražošanas izmaksas un negodīga citu ārpusbloka valstu ražotāju konkurence. 

Tikmēr Portugālē simtiem lauksaimnieku ar traktoriem bloķēja ceļus netālu no Spānijas robežas un norādīja, ka jaunā Eiropas Savienības politika nozīmē atbalsta samazinājumu par 35%. Zemnieki arī protestē pret pārāk mazo valdības palīdzību no sausuma cietušajiem. 

Savukārt Francijā pēc jauniem premjerministra Gabriela Atala solījumiem lauksaimnieku organizācijas pieļauj iespēju apturēt protestus. Tomēr vēl ceturtdien dažādas akcijas turpinājās, un fermeri ceļa vidū arī uzstādīja govs skulptūru un kastes ar piena pudelēm.  

KONTEKSTS:

Zemnieki protestē arī citviet Eiropā. Zemnieki ir neapmierināti ar vietējo vai Eiropas Savienības līmeņa noteikumu vai nodokļu ieviešanu, kā arī lielo konkurenci, tostarp ar Ukrainas produkciju.

Arī Latvijā plānoti lauksaimnieku protesti vairākos Latvijas reģionos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti