Slovākijas kravu pārvadātāji bloķēs robežšķērsošanas punktu uz robežas ar Ukrainu

Protestējot pret Ukrainas transporta uzņēmumiem atcelto atļauju režīmu ieceļošanai Eiropas Savienībā (ES), Slovākijas Kravu pārvadātāju savienība (UNAS) šodien uz nenoteiktu laiku sāks bloķēt robežšķērsošanas punktu "Višne Nemecke-Užhorod".

Slovākijas kravu pārvadātāji bloķēs robežšķērsošanas punktu uz robežas ar Ukrainu
00:00 / 00:34
Lejuplādēt

Lēmums par robežpārejas bloķēšanu tika pieņemts pēc savienības prezidija sarunām ar Slovākijas Satiksmes ministriju.

Slovākijas Kravu pārvadātāju savienības paziņojumā teikts, ka protesta laikā netiks traucēta humānās palīdzības, militāra rakstura kravu, dzīvu dzīvnieku, degvielas un atdzesētu vai svaigu preču transportēšana.

Novembrī UNAS pārstāvji uz stundu bloķēja "Višne Nemecke" robežšķērsošanas punktu Slovākijas pusē, paužot solidaritāti ar Polijas kravu pārvadātājiem.

Tāpat kā viņu Polijas kolēģi, Slovākijas protestētāji pieprasa, lai ukraiņu konkurentiem tiktu atjaunots iebraukšanas atļauju režīms, jo, viņuprāt, Eiropas uzņēmumi nevar ar tiem konkurēt.

KONTEKSTS:

Jau kopš 6. novembra turpinās poļu autopārvadātāju organizētā kravu transporta blokāde uz robežas ar Ukrainu, kā rezultātā izveidojušās milzīgas rindas abās pusēs robežai gan Ukrainas pusē, gan arī Polijā.

Polijas kravu pārvadātāji šādā veidā protestē pret, viņuprāt, negodīgo Ukrainas uzņēmumu konkurenci.  

Poļu uzņēmēji vēsta, ka kaimiņvalsts transporta uzņēmumiem ir daudz zemākas izmaksas, tai skaitā atalgojums. Diskriminējoša esot arī elektronisko rindu sistēma Ukrainā, jo poļu pārvadātājiem jāgaida daudz ilgāk, pat ja reiss notiek bez kravas. 

Protesta akcijai pievienojušies arī Slovākijas kravu pārvadātāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti