Rīta Panorāma

Izraēla turpina sauszemes operāciju Gazas joslā

Rīta Panorāma

Intervija ar Saeimas frakcijas priekšsēdētāju Aināru Šleseru

Grieķijas lauksaimniekiem "galvassāpes" rada olīvu zagļi

Grieķijas lauksaimniekiem «galvassāpes» rada olīvu zagļi

Olīvu raža vairākos Grieķijas reģionos, piemēram, Centrālajā Maķedonijā samazinājusies pat par 70%, tāpēc vērtīgo un plaši izmantoto eļļu sāk dēvēt pat par šķidro zeltu. Šī iemesla dēļ aizvien biežāk zagļi apmeklē arī Grieķijas dārzus.

"Visi ražotāji sūdzas, ka, iestājoties tumsai, var redzēt cilvēkus ar maisiem olīvu birzīs. Tie plūc olīvas un cenšas tās nozagt, lai iegūtu eļļu," sacīja olīvu audzētājs Dimitris Gouciočas.

Lai nosargātu ražu, lauksaimnieki naktīs uzmana savus dārzus, bet uz apkārtnes ceļiem patrulē policija. Tomēr tas nepalīdz, un saimnieki bieži atrod pilnus maisus, ko atstājuši aizbēgušie zagļi. 

Nepalīdz arī eļļas spiestuvju kontrole, jo reģionā ikvienam var būt kāds savs olīvkoks.

"Ražotāji iztērējuši daudz naudas, apkopjot un aprūpējot kokus, šogad viņiem nebija ražas, un no tā, ko viņi saņem, viņi cerēja nevis izdzīvot, bet augt," ar skumjām rezumē audzētāji.

No Peloponēsas pussalas, kas slavena ar purpursarkanajām Kalamatas olīvām, līdz pat Krētas kalnu ciematiem arvien izpatītākas kļuvušas arī olīvu eļļas zādzības, vēstīja britu medijs "The Guardian". 

"Viņi vairs nemeklē dārglietas, bet gan olīveļļu," sacīja Kalamatā dzīvojošais žurnālists Temis Kanelopulis. "Ir bijuši gadījumi, kad zagļi ielaužas mājās un interesējas tikai par noliktavām (kur tiek glabāta olīveļļa), un pirmo reizi mēs redzam, ka olīveļļu zog arī no kapsētām."

Kapsētās garīdznieki tradicionāli glabā olīveļļas krājumus, un šo eļļu izmanto vigīlijas lukturos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti