Vācijā stājas spēkā likums par marihuānas daļēju legalizāciju

Vācijā pirmdien spēkā stājās daļēja marihuānas legalizācija privātai lietošanai, kuru atbalstīja Vācijas kanclera Olafa Šolca kreisi centriskā valdība, bet kritizēja opozīcijas politiķi un mediķu organizācijas.

Svinot likuma pieņemšanu, pusnaktī simtiem cilvēku pulcējās pie Berlīnes Brandenburgas vārtiem

Likums paredz, ka no 1. aprīļa pieaugušajiem būs tiesības mājas glabāt 50 gramus marihuānas personīgai lietošanai, bet ārpus mājām pie viņiem varēs atrasties 25 grami "zālītes". Viņiem būs arī tiesībās mājās audzēt līdz trijiem kaņepju stādiem.

Savukārt no 1. jūlija tā dēvētajiem marihuānas klubiem būs tiesības kolektīvi audzēt kaņepes nekomerciāliem nolūkiem.

Marihuānas smēķēšana tomēr būs aizliegta tādās publiskās vietās kā skolas un sporta zāles, kā arī 100 metru rādiusā ap šādiem objektiem.

Martā Vācijas parlamenta augšpalāta Bundesrāts izšķīrās nelikt šķēršļus apakšpalātas - Bundestāga - februārī apstiprinātajam likumam.

Vācijas valdība uzstāj, ka marihuānas aizliegums nav devis vēlamo rezultātu un tās patēriņš ir pieaudzis. Likuma mērķis ir vērsties pret nelegālo tirgu un samazināt riskus veselībai.

Opozīcijā esošie konservatīvie kristīgie demokrāti ir solījuši atcelt likumu, ja nonāktu pie varas pēc parlamenta vēlēšanām 2025. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti