Spānijā Augstākā tiesa sāk lietu pret Pudždemonu

Spānijas Augstākā tiesa sākusi kriminālprocesu pret Katalonijas ekspremjeru Karlesu Pudždemonu aizdomās par terorismu. Lēmums var izjaukt premjera Pedro Sančesa un viņa sociālistu partijas plānus amnestēt katalāņu separātistus.

Spānijas Augstākā tiesa informēja, ka Pudždemons tiek turēts aizdomās par iesaistīšanos katalāņu protestu grupas "Demokrātiskais cunami" organizēšanā un vadīšanā.

Tās aktīvisti 2019. gadā organizēja arī vardarbīgus protestus pret ilgu cietumsodu piespriešanu separātistu līderiem par neatkarības referenduma rīkošanu 2017. gadā. Grupa esot pastrādājusi nopietnus noziegumus pret personu brīvību un fizisko neaizskaramību, kā arī citus likumpārkāpumus. Esot daudzas norādes, ka Katalonijas ekspremjeram tajā bijusi vadoša loma.

Tiesa īpaši pieminēja tūkstošiem demonstrantu mēģinājumu bloķēt Barselonas lidostu.

Opozīcijas Tautas partija atzinīgi novērtēja lēmumu, savukārt valdošai sociālistu partijai tas varētu radīt nopietnas problēmas.

Sančess apsolīja amnestēt katalāņu separātistu līderus, lai iegūtu Katalonijas reģionālo partiju deputātu atbalstu parlamentā. Savukārt pats Pudždemons patlaban dzīvo trimdā Beļģijā.

KONTEKSTS: 

Katalonijas valdība 2017. gada oktobrī sarīkoja neatkarības referendumu par spīti Spānijas valdības aizliegumam un tiesu atzinumam, ka tas ir pretrunā Spānijas konstitūcijai. Vēlāk oktobrī Katalonijas parlaments pasludināja neatkarību, uz ko Madride atbildēja, ieviešot tiešo pārvaldi pār autonomo reģionu un atlaižot tā brīža Katalonijas premjera Karlesa Pudždemona valdību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti