Režīmam nelojālām Baltkrievijas slēpotājām liedz iespēju tikt uz Pekinas olimpiskajām spēlēm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 4 mēnešiem.

Divām Baltkrievijas distanču slēpotājām par atbalstu politiskajai opozīcijai liedza dalību starptautiskās sacensībās, kur viņām būtu iespēja pacīnīties par kvalificēšanos startam Pekinas ziemas olimpiskajās spēlēs. Svjatlana Andrijuka un Darja Dolidoviča ir pārliecinātas, ka Baltkrievijā starptautisko licenci viņām atsauca politisku iemeslu dēļ, otrdien vēstīja aģentūra "Reuters".

Baltkrievijas Slēpošanas savienība abām slēpotājām decembrī deaktivēja viņu individuālo kodu Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) datubāzē, tādējādi liedzot sportistēm piedalīties FIS sacensībās. 

Pēc Dolidovičas un Andrijukas teiktā, Baltkrievijas Slēpošanas savienības vadītājs Aleksandrs Darakovičs, kurš ir arī Minskas izpildkomitejas priekšsēdētājs, novembrī  izdeva rīkojumu aizliegt abām slēpotājām dalību starptautiskās sacensībās un pašmāju treniņnometnēs. 

Uz startu Pekinas ziemas olimpiskajās spēlēs cerējusī 22 gadus vecā Andrijuka arī zaudēja darbu valsts iestādē un viņa jūtas spiesta pārcelties uz Poliju. 

"Viņi [sporta funkcionāri] mani vārds vārdā vainoja par opozīcijas atbalstīšanu," videosaziņā ar "Reuters" teica Andrijuka. "Es negribu šeit [Baltkrievijā] būt. Plānoju doties uz Poliju, jo šeit nav iespējams dzīvot."

Savukārt 17 gadus vecā Dolidoviča ir viena no talantīgākajām baltkrievu jaunajām slēpotājām. Viņa ir pārliecināta, ka pati nav izdarījusi neko tādu, kas ļautu pamatoti anulēt viņas FIS kodu. Taču septiņās olimpiskajās spēlēs startējušais sportistes tēvs Sergejs Dolidovičs piedalījās protesta akcijās un atklāti kritizēja Baltkrievijas vadoni Aleksandru Lukašenko.

Dolidoviča neslēpj, ka atbalsta tēvu, kurš ir arī viņas treneris. Dolidovičs pēc spiediena par atbalstu Baltkrievijas opozīcijai pameta darbu nacionālajā treniņu centrā. Treneris uzskata, ka valsts iestādes viņu vairs nevar ietekmēt, tādēļ vēršas pret meitu.

Baltkrievijā sportistu finansējumu praktiski pilnīgi nodrošina valsts, tomēr vairāki titulēti atlēti 2020. gadā pievienojās opozīcijas protestiem. Vairāki sportisti nonāca cietumā, bet citi zaudēja darbu vai tika izslēgti no nacionālās izlases.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti