Kalnu slēpotājs Miks Zvejnieks: Noteikti jācīnās par augstākajām vietām Eiropas kausā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 7 mēnešiem.

Kalnu slēpošana ir viena no Latvijā populārākajām ziemas aktivitātēm pēc iesaistīto dalībnieku skaita tautas sportā. Visaugstākajā līmenī pēc panākumiem kalnu slēpošanā tiecas Miks Zvejnieks, kurš sezonai gatavojas starptautiskā komandā treniņnometnē Itālijā un ir apņēmies cīnīties par vietām uz pjedestāla Eiropas kausa sacensībās.

ĪSUMĀ:

  • Miks Zvejnieks gatavojas sezonai Eiropas kausa izcīņā otrajā spēcīgākajā sacensību sērijā.
  • Pandēmijas dēļ kalnu slēpošanā paredz mazāk sacensību un tādēļ spēcīgāku konkurenci.
  • Mika Zvejnieka cerības stiprina pērnajā sezonā nostiprinātā slēpošanas tehnika un ātrums.
  • Svarīgs starts Mikam Zvejniekam būs pasaules čempionāts ar mērķi aizsniegties līdz TOP 30.
  • Miks Zvejnieks jūtas gatavs olimpiskajām spēlēm 2022. gadā Pekinā.

Zvejnieks piekto gadu trenējas komandā "World Racing Academy", kas apvieno kalnu slēpotājus no valstīm, kur sporta veids nav izcilā līmenī. Komandā, kur Latviju vēl pārstāv Žaks Gedra, ir arī sportisti, kas kaut kādu iemeslu dēļ izkrituši no spēcīgu valstu nacionālajām izlasēm. 

Miks Zvejnieks par gatavošanos jaunajai sezonai
00:00 / 08:47
Lejuplādēt

Neraugoties uz pandēmiju, komanda Dienvidtiroles reģionā pāris tūkstošu metru augstumā trīs nedēļas gatavojas sezonas sākumam. Apstākļus nometnē Zvejnieks vērtē ļoti atzinīgi, bet piebilst, ka pašam jābūt uzmanīgam, lai nepakļautu sevi infekcijas riskam. 

"Esmu no ļoti skaistas valsts, bet, diemžēl, bez kalniem, tādēļ man nekas cits neatliek, kā trenēties kopā ar speciālistiem, kas šeit dzīvo, ir uzauguši un ieguvuši zināšanas," teica Zvejnieks. "Līdz šim nometne ir vairāk nekā izdevusies, tālāk jau manīs, ko nesīs sezona."

Zvejnieks sagaida ļoti interesantu sezonu, kurā pārāki būs tie, kas spēs vislabāk pielāgoties jaunajai situācijai.

Ne visiem ir bijusi iespēja laicīgi sākt treniņus, jo daļa sportistu fizisku ceļošanas ierobežojumu dēļ ar lielu nokavēšanos aizkļuva līdz kalniem. Eiropiešiem aizvadītā vasara bija vispateicīgākā, jo sportistus citās pasaules daļās daudz vairāk ierobežoja. Vēl nav teikts, ka, piemēram, ziemeļamerikāņi varēs brīvi startēt Pasaules kausa sacensībās Eiropā, piebilda Latvijas kalnu slēpotājs. 

Pērnajā sezonā Zvejnieks nostiprināja slēpošanas tehnisko pusi un ātrumu, kas paver iespēju 2020./2021. gada sezonā pilnvērtīgi startēt Eiropas kausa izcīņā. Lai startētu prestižākajā Pasaules kausa apritē, Mikam vēl mazliet jāpakāpjas pasaules rangā, jo nepieciešams būt 150 labāko vidū, bet rudenī viņš rangā ieņem 179. vietu.

Eiropas kausa sacensībās, kas ir nākamais līmenis pēc Pasaules kausa aprites, Zvejnieks sev izvirzīto mērķi pretendēt uz augstākajām vietām uzskata par sasniedzamu. Eiropas kausa izcīņā Latvijai ir divas starta vietas, ko Zvejnieks nekavēsies izmantot. Viņš gan atzīst, ka

zināms mīnuss ir pavēlais Eiropas kausa sezonas sākums decembra otrajā pusē, tomēr tas dod arī laiku, lai labāk sagatavotos.

Zvejnieks rēķinās, ka Eiropas kausa izcīņā un arī zemāka ranga sacensībās gaidāms spēcīgs dalībnieku sastāvs, jo pandēmijas dēļ, iespējams, būs ļoti maz sacīkšu un līdz ar to daudz gribētāju. Tas var ietekmēt arī Zvejnieka vietu starta protokolā. Ja rudenī viņam ir nodrošināta apmēram 60. starta vieta, spēcīgāku sāncenšu pieteikšana var atvirzīt latvieti zemāk, un līdz ar to izbrauktā trasē kļūs sarežģītāk sasniegt labu rezultātu.

Nākamajā sezonā plānots arī pasaules čempionāts, un Zvejnieks uzsver, ka negrasās to aizmirst. Par ideālu rezultātu viņš uzskatītu iekļūšanu TOP 30. Iepriekšējā pasaules čempionātā Miks bija ceturtā desmita beigās un noteikti grib savu rezultātu uzlabot. Viņš jūtas divos gados būtiski progresējis, taču apzinās, ka kalnu slēpošanas trasē allaž jārēķinās arī ar negaidītiem pavērsieniem. 

Pērnajā sezonā Zvejnieks startēja arī Tālo Austrumu kausa izcīņā, tomēr jaunajā sezonā tas nebūs iespējams. Sportists ir pārliecināts, ka 

ceļošanas ierobežojumu dēļ visiem būs jārēķina, kad un kur trenēties, lai neizslēgtu sevi no aprites.

Zvejnieks atzīst, ka mūsdienās kvalitatīvi var trenēties arī apjumtās sniega arēnās, taču jebkurā gadījumā no ceļošanas sezonas gaitā izvairīties nevar. Miks mēģina situāciju izvērtēt ar mierīgu prātu un attiecīgi rīkoties.

Vēl viens Zvejnieka mērķis ir Pekinas ziemas olimpiskās spēles 2022. gadā. Pirms Soču ziemas olimpiskajām spēlēm Zvejnieks vēl nebija 18 gadu vecs, četrus gadus vēlāk jau jutās gatavs startēt Phjončhanā, taču augstāku atlases rādītāju dēļ Latvija kalnu slēpošanā saņēma tikai vienu starta vietu. Toties Pekinas olimpiskās spēles Miks uzskata par savām.

"Uz Pekinu esmu pavisam gatavs. Trīs [olimpiskos] ciklus būšu izgājis un iekšēji nobriedis," sacīja Zvejnieks. "Protams, sportā lielais mērķis ir olimpiskās spēles. Ļoti ceru, ka nekādi brīnumi nenotiks un spēles nepārcels."

Phjončhanā kalnu slēpošanā Latviju pārstāvēja Kristaps Zvejnieks, kam tās bija karjerā jau trešās olimpiskās spēles. Tomēr

treneri abu brāļu Zvejnieku slēpošanas stilā saskata vairāk atšķirību,

un Miks nesatraucas par to, ka jāizcīna sev vieta, ejot ceļu, kuru jau gājis vecākais brālis. 

Miks ir sev noteicis daudz mazo pieturas punktu ceļā uz Pekinu. Pērn mazos mērķus izdevās sasniegt, kas viņu iepriecina un motivē strādāt tālāk. Miks priecājas, ka jau ir sākusies Pasaules kausa sezona, paverot iespēju sportistiem darīt to, ko viņi māk un mīl. Lai arī sacensības notiek bez skatītājiem, sezona vismaz ir sākusies, un Miks Zvejnieks cer, ka arī viņa startiem šķēršļu nebūs. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti