Kalnu slēpotāja Lelde Gasūna: Tāds jēdziens «olimpiskais tūrisms» nepastāv

Kalnu slēpotāja Lelde Gasūna praktiski var būt droša par dalību Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs, kur viņa nebūs galveno favorītu pulkā cīņā par godalgām, tomēr apņēmīgā sportiste nešaubās, ka iespēju startēt kopā ar vislabākajām ir nopelnījusi pati ar savu darbu. Sportiste Latvijas Televīzijas "Sporta studijā" uzsvēra, ka dažu atlētu dēvēšana par "olimpiskajiem tūristiem" ir pilnīgi nepamatota.

Sportistes gaitās Lelde divreiz ir ielikusi slēpes stūrī un teikusi "nekad vairs", bet sapratusi, ka nevar padoties. Neatkarīgi no tā, ka esi no mazas valsts, kur lielākā daļa nesaprot, kas īsti ir kalnu slēpošana un cik daudz darba tajā jāieliek. Katrs grieziens trasē kalnu slēpotājai jāatceras un jāveic perfekti. 

Leldei mēdz būt arī bēdīga sajūta apzinoties, ka cilvēki neredz un nesaprot, cik liels darbs ir ieguldīts, lai sasniegtu pašreizējo līmeni. Katra diena kalnu slēpotājai ir laušanās uz priekšu, taču tas ir arī izaicinājums pierādīt sevi ar darbiem un lauzt stereotipus. Paveikt to var tikai ar darīšanu, un Lelde nešaubās, ka olimpiskajās spēlēs visi dalībnieki ir vienlīdz cienīgi.

"Olimpiskais tūrisms - tas ir kaut kas izdomāts bez pamatojuma. Jebkurš olimpiskajās spēlēs nonāk caur savu varēšanu, darīšanu un caur sviedriem," sacīja Lelde Gasūna.

Latvijas kalnu slēpotāja grib būt uz pjedestāla un neredz iemeslu atteikties no cīņas par sapņa piepildīšanu. Kas izdosies, tas jau ir cits stāsts, bet galvenais ir ticēt, uzsvēra 27 gadus vecā siguldiete, kura startēja jau Soču ziemas olimpiskajās spēlēs, izcīnot 30.vietu slalomā.

Saistītie raksti
2 komentāri
Olga Frank
Paldies par rakstu, atklāju arī jaunu terminoloģiju priekš sevis - domāju to "olimpisko tūrismu", proti, ir nepatīkami, kad Tevi par tādu uzskata, bet noliegt to eksistēšanu arī ir bezjēdzīgi. Diemžēl, mūsējiem slēpotājiem krasu atšķiras gan iespējas, gan atbalsts no citiem kalnu valstu sportistiem. No šīs puses ziemas tūrisms papildus motivē slēpotāju atpazīstamību un atbalstu arī no citu valstu skatītājiem. Pat Novatours blogā tikko lasīju par TOP 5 valstis slēpošanai ( https://www.novatours.lv/jaunumi/top-5-valstis-sleposanai-2017-2018-ziemas-sezonai?id=2947 ) un ņemot vērā pārējos aspektus - mani uzreiz uzrunā Ukrainas sportisti. Šosezon būšu par viņiem un mūsējo Rastorgujevu, kad skatīšos biatlonu. Kas ir jūsu biatlona favorīts?
marruciic
Hmm.. Vispār jau šāds jēdziens pastāv. Terminoloģiju un apzīmējumu mainīt nevar - vienīgi ar sasniegumiem sportā. Bet - nekorekti apgalvot, ka nav tāda "olimpiskā tūrisma" - dažu valstu gadījumā - pilnīgi noteikti..
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Ziemas sports
Sports
Jaunākie
Populārākie
Interesanti