Igaunijas slēpotāju trenerim dopinga lietā tiesa piespriež nosacītu sodu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Bijušajam Igaunijas slēpošanas izlases trenerim Mati Alaveram par dalību dopinga lietošanas aktivitātēs tiesa Tallinā ceturtdien piesprieda pusotra gada pārbaudes laiku, vēstīja Igaunijas sabiedriskais medijs ERR. 

Tiesa spriedumu paziņoja pēc apsūdzības vienošanās ar 65 gadus veco Alaveru, kurš sevi par vainīgu neatzina un spriedumu divu nedēļu laikā var pārsūdzēt. Alaveru apsūdzēja par sportistu iesaistīšanā dopinga lietošanā no 2016. līdz 2019.gadam.

Prokurors Tāvi Perns atzina, ka ar lietas iznākumu ir apmierināts, jo tiesa konstatēja asins dopinga lietošanu un tas būs svarīgs precedents nākotnē. Pilnu vienošanās saturu publiski neatklāja. Alavers pēc sprieduma pasludināšanas ar žurnālistiem nerunāja.

Februāra beigās likumsargi Austrijā antidopinga operācijā pasaules čempionātā Zēfeldē aizturēja piecus slēpotājus, tostarp igauņus Karelu Tamjervu un Andreasu Vērpalu. Visi aizturētie atzina vainu asins dopinga lietošanā un pēc liecību sniegšanas policija viņus atbrīvoja. Kriminālizmeklēšana Austrijā un Vācijā vēl turpinās.

Alavers pavasarī intervijā ERR atzina, ka iedeva Tamjervam Vācijas sporta ārsta Marka Šmita kontaktus, par ko pauda nožēlu. Šmits igauņu sportistiem piegādājis dopinga preparātus. Pēc Tamjerva un Vērpalu dopinga lietošanā atzinās arī trešais slēpotājs Algo Kerps. Alavers atzina, ka Kerpam iedeva Šmita kontaktus.

Alaveram par viņa lomu dopinga lietā atņēma iepriekš piešķirtos valsts apbalvojumus. Viņam bija jāšķiras no 2001.gadā piešķirtā IV pakāpes Sarkanā Krusta ordeņa un 2006.gadā piešķirtās III pakāpes Baltās Zvaigznes. Igaunijas likumi paredz, ka piešķirtos apbalvojumus var atņemt, ja personas turpmākā uzvedība liegtu viņu apbalvot. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti