ES Tiesa: Starptautiskās Slidošanas savienības liegums alternatīvām sacensībām ir nelikumīgs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 5 mēnešiem.

Starptautiskās Slidošanas savienības (ISU) noteikumi, kas paredz sodu sportistiem par dalību ISU neatzītās sacensībās, pārkāpj Eiropas Savienības (ES) konkurences likumu, trešdien paziņoja Eiropas Savienības Vispārējā tiesa.

Izmeklēšanu ES sāka pirms pieciem gadiem, kad sūdzību iesniedza Nīderlandes ātrslidotāji Marks Tuiterts un Nielss Kerstholts, kam ISU piedraudēja ar diskvalifikāciju, ja viņi piedalīsies Dienvidkorejas rīkotās komercsacensībās Dubaijā. Komercsacensības ar divu miljonu dolāru balvu fondu nenotika nepietiekamas dalībnieku atsaucības dēļ.

ES Vispārējā tiesa atzina par pamatotu Eiropas Komisijas (EK) spriedumu, kas 2017.gada decembrī ISU noteikumus kvalificēja kā konkurences ierobežošanu. EK lēma, ka slidotājiem paredzētie lielie sodi noteikti ISU komerciālo tiesību pasargāšanai un norādīja ISU ierobežojumus atcelt. ISU apstrīdēja EK lēmumu un to pārsūdzēja ES tiesā.

ISU paziņoja, ka jau 2018.gadā izmainīja noteikumus, tādēļ ES Vispārējās tiesas lēmums Slidošanas savienības darbību neietekmēs. Tajā pašā laikā ISU sola izvērtēt tiesas lēmumu un izlemt, vai vērsties ar apelāciju Eiropas Savienības Tiesā. 

ES Vispārējās tiesas lēmums varētu kļūt par precedentu arī citās starptautiskās sporta norisēs. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti