Devīto vietu izcīnījušais šorttrekists Krūzbergs: izbaudīju skrējienu un krāju pieredzi olimpiādē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Vien 20 gadu vecumā olimpisko debiju piedzīvoja Latvijas šorttrekists Roberts Krūzbergs. Lai gan 500 metru distance viņam nav parocīgākā, tieši tajā svētdien viņš izcīnīja devīto vietu, kas ir visu laiku labākais rezultāts Latvijas šorttrekam olimpiskajās spēlēs.

"Tas man bija pārsteigums," par B fināla sasniegšanu teica Krūzbergs, kurš tajā tika iecelts konkurenta diskvalifikācijas dēļ. Viņš ir priecīgs, ka viņam bija iespēja startēt šajā slidojumā, kas nedaudz atšķīrās no iepriekšējiem. "B finālā varbūt visi neiet tik maksimāli no starta, vairāk taupās beigām," skaidroja sportists.

"Es izbaudīju šo skrējienu un krāju pieredzi olimpiādē," sacīja Krūzbergs.

Pusfināla slidojumā latvietis uzreiz neizcīnīja vietu kādā no fināliem un jau bija samierinājies ar sacensību beigām. Taču pēc intervijas ar medijiem, sportistam paziņoja, ka viņam ir piešķirta vieta B finālā. "Biju noskaņojies, ka jau ir viss. Varēšu beidzot atpūsties," smējās sportists. "Fizioterapeits palīdzēja kājas atlaist, jo pēc skrējiena nebiju vispār izkustējies," pateicīgs komandai ir Krūzbergs. Starp skrējieniem parasti sportistiem ir vien 15 līdz 20 minūtes, kuru laikā jāsagatavojas nākamajam startam.

Krūzbergs ir priecīgs, ka kādā no distancēm viņam izdevās iekļūt starp desmit labākajiem. "Neizdevās parādīt sevi pirmajās divās distancēs," teica sportists. Viņš arī neslēpa, ka tieši 1000 un 1500 metru distances viņam ir spēcīgakas.

 "Man mērķis bija top10. Nesanāca visās trijās distancēs, taču olimpiādē ne vienmēr sanāk viss tā, kā gribētos," sacīja sportists. Viņš gan pauda, ka ir apmierināts ar paveikto.

Intervija ar Robertu Krūzbergu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Krūzbergs, kurš ikdienā trenējas Vācijā, atklāja, ka pašlaik Latvijas situācija šorttrekā nav spīdoša, jo abi vadošie atlēti trenējas ārzemēs. "Lēnām mēs mēģinām kaut kā attīstīties," piebilda sportists, paužot, ka Latvijā aug jauni sportisti.

Šo sezonu Krūzbergs plāno noslēgt Vācijā, taču turpinājums viņam nav zināms. Ja Latvijā būtu atbilstoša infrastruktūra un komanda, tad viņš būtu gatavs arī atgriezties pie pašmāju treniņiem.

Olimpiskās spēles Pekinā turpinās līdz 20. februārim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti