Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Nacionālo sporta bāzu skaitu papildina vairāki jauni objekti

Daiļslidotājs Vasiļjevs plāno vairāk iekļaut programmā četru apgriezienu lēcienus

Daiļslidotājs Vasiļjevs: Nākamais mērķis – četru apgriezienu lēciens īsajā programmā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 4 mēnešiem.

Eiropas čempionāta bronzas medaļnieks daiļslidošanā Deniss Vasiļjevs kontinenta meistarsacīkstēs Tallinā nevainojami izpildīja četrkāršu lēcienu izvēles slidojumā, un viņš plāno pakāpeniski savu programmu padarīt tehniski vēl sarežģītāku, nezaudējot mākslinieciskās kvalitātes. Deniss sarunā ar Latvijas Televīzijas "Sporta studiju" pastāstīja, ka par nākamo mērķi uzskata četru apgriezienu lēciena iekļaušanu īsajā programmā. 

Latvijai pirmo medaļu Eiropas čempionātos daiļslidošanā izcīnījušais Vasiļjevs gan uzsvēra, ka viņa pārstāvētais sporta veids ir arī māksla, ko skatītāji vēlas izbaudīt, nevis tikai redzēt sarežģītu lēcienu kopumu. Viens no vissvarīgākajiem priekšnesuma aspektiem Denisam ir ļaušanās emociju plūdumam.

Līdzās četru apgriezienu lēciena iekļaušanai īsajā programmā Deniss raugās uz četru apgriezienu lēcienu arsenāla dažādošanu. Tas ļautu izvēles programmā iekļaut ne tikai četrkāršo ''salhovu'', kas palīdzēja Denisam nopelnīt bronzas godalgu Eiropas čempionātā

"Es gribētu sākt ieviest arī tos [citus četrkāršos] lēcienus brīvajā programmā. Tas ir mans progresa ceļš," teica Vasiļjevs.

Denisa pārliecību par sevi nostiprina katra reize, kad viss izdodas, kā iecerēts, arī Eiropas čempionātā noslidotas divas programmas 100% kvalitātē. Tas motivē strādāt no sirds un koncentrēties veiksmīgai sadarbībai ar treneriem. Vēl jo vairāk Denisu iepriecina, ka viņa veikumu novērtējuši arī tiesneši. Eiropas čempionāta medaļnieks priecājas, ka spēja pacelt Latvijas karogu uz pjedestāla, un pozitīvās emocijas viņa sirdī paliks uz ilgu laiku. 

Lai gūtu panākumus, ir svarīgi strādāt labāk, nevis vairāk, uzsvēra Vasiļjevs. Tādēļ viņš sāka vairāk respektēt laiku, lai atpūstos, bet sportista grafikā ir arī vieta mācībām Daugavpils Universitātē. 

Šovos, kas nav sacensību programmā, Vasiļjevs vairāk gribētu iepazīstināt skatītājus ar daiļslidošanas māksliniecisko pusi.

Sacensībās tas nav iespējams, jo ļoti jākoncentrējas uz tehniskajiem elementiem. Deniss nešaubās, ka ir liela starpība, vai skatīties daiļslidošanu arēnā vai mājās pie televīzijas ekrāna. Milzīgo darbu un enerģiju var sajust, esot kopā ar citiem, un Deniss cer, ka daiļslidošanas popularitāte Latvijā pieaugs.

Sižeta ar Denisu Vasiļjevu pilns video

Savukārt pieredzējusī daiļslidošanas tiesnese Agita Ābele uzsvēra, ka sporta veids ir ļoti sarežģīts, jo aptver gan māksliniecisko pusi, atspoguļojot mūziku un interpretējot to horeogrāfijā, gan sportisku tiekšanos pretim maksimāli labākajam rezultātam. No Denisa, iespējams, jau iepriekš tika gaidīta ātrāka tehniskā izaugsme, bet nu jau viņš ir sasniedzis līmeni, ka līdzās ļoti augstam mākslinieciskajam izpildījumam arī tehniskais nodrošinājums ir gana cienīgs, lai cīnītos par visaugstākajām vietām Eiropā, pasaulē un olimpiskajās spēlēs, uzsvēra Ābele. 

Vasiļjevs kā vienīgais Latvijas daiļslidošanā kvalificējās Pekinas ziemas olimpiskajām spēlēm, kas Ķīnā sāksies 4. februārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti