Daiļslidotājai Lācei starts olimpiskajā kvalifikācijā nostiprina pārliecību par sevi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 8 mēnešiem.

Pekinas olimpisko spēļu kvalifikācijas sacensībās pirmajā dienā sasniegtā 8. vieta ir kas nebijis 18 gadus vecās daiļslidotājas Anetes Lāces karjerā. Izvēles programmā vairāki kritieni gan pārvilka strīpu cerībām uz startu Pekinā, tomēr tiesnešu piešķirtie punkti īsajā programmā norāda, ka latviete ir uz pareizā ceļa.

Lāce intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka vairāk ir uzlabojusi horeogrāfisko sniegumu un dejas prasmes, taču neliels progress ir arī tehniskajā izpildījumā.

Aneti trenē viņas mamma Alma Lāce, kura Latviju daiļslidošanā pārstāvēja pirmajās spēlēs kopš valsts neatkarības atjaunošanas 1992. gadā Albērvilā. Trenere atzina, ka sniegums olimpiskajā kvalifikācijā Anetei pirmo reizi pa īstam lika noticēt, ka olimpiāde ir reāli sasniedzams mērķis.

Lielu līdzību mammas un meitas slidošanas stilā Alma gan nesaskata.

"Anete ir mākslinieciskāka un emocionālāka, viņa arī slido ar emocijām. Es biju vairāk tehniskāka, lēcu labāk," paskaidroja trenere.

Alma atzinīgi novērtēja arī Anetes lēcienus, bet uzskata, ka meitai vēl pietrūkst pieredzes un asuma, ar ko raksturā izceļas spēcīgās Krievijas daiļslidotājas. Pārliecības trūkums var ietekmēt slidojumu un veicināt kļūdas.

Par Latvijas daiļslidošanas līderi Anete sevi vēl nesauc, jo Vācijā aizvadītais olimpiskās kvalifikācijas turnīrs bija tikai vienas sacensības. Tagad būs jāstartē prestižākos turnīros, lai nopelnītu punktus, kas ļautu 2022. gada pavasarī startēt pasaules čempionātā.

Pekinas olimpiskajās spēlēs Latviju daiļslidošanā pārstāvēs Deniss Vasiļjevs, kā arī tiesnešu vidū būs Agita Ābele.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti