Daiļslidošanā plāno būtiski palielināt minimālo vecumu dalībai pieaugušo konkurencē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Starptautiskā Slidošanas savienība (ISU) ierosināja par diviem gadiem palielināt minimālo vecumu dalībai pieaugušo sacensībās daiļslidošanā, lai mazinātu jaunajiem sportistiem fizisko un psiholoģisko slodzi. Patlaban ISU noteiktais minimālais slieksnis ir 15 gadi, bet izmaiņu apstiprināšanas gadījumā pieaugušo konkurencē varēs startēt tikai 17 gadu vecumu sasnieguši daiļslidotāji.

Pieļaujamo minimālo vecumu ISU plāno palielināt pakāpeniski, lai 17 gadu robežu sasniegtu līdz 2026. gada ziemas olimpiskajām spēlēm Itālijā. Izmaiņas nav paredzētas 2022./2023. gada sezonā, savukārt 16 gadu minimālais vecums tiktu ieviests 2023./2024. gada sezonā. Sākot ar 2024./2025. gada sezonu, būtu spēkā minimālā 17 gadu vecuma nosacījums.

Par izmaiņām balsos jūnijā ISU kongresā Taizemē. 

ISU Medicīnas padome informēja, ka nepilngadīgi sportisti sacensībās un treniņos tiek pakļauti lielai psiholoģiskajai slodzei, radot vecumam neatbilstošus riskus, kas ietekmē pusaudžu psihi un sociālo adaptāciju. 

Jautājums par jauno daiļslidotāju iederību pieaugušo konkurencē saasinājās pēc 15 gadus vecās krievietes Kamilas Valijevas starta Pekinas ziemas olimpiskajās spēlēs. Valijevai 2021. gada decembrī bija pozitīvs dopinga tests, taču par tā rezultātiem kļuva zināms tikai pēc Krievijas olimpiskās komitejas komandas uzvaras komandu sacensībās. Pēc apelācijas Valijevai ieguva iespēju startēt individuālajās sacensībās, taču pēc neveiksmīga izvēles slidojuma viņa atkrita uz 4. vietu un sacensību noslēgumā pārcieta smagu stresu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti