Daiļslidotājs Vasiļjevs 5. vietā pēc īsās programmas «Grand Prix» posmā Japānā

Latvijas spēcīgākais daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs piektdien Japānā sasniedza 5. vietu īsajā programmā Starptautiskās Slidošanas savienības (ISU) "Grand Prix" sērijas pēdējā posmā. Vietu sadalījums posmā Osakā kļūs zināms sestdien pēc izvēles programmas.

Vasiļjevs par noslidoto īso programmu nopelnīja 82,14 punktus, atpaliekot gan no personiskā rekorda (90,95 punkti), gan sava sezonā labākā rezultāta (82,40).

Denisa Vasiļjeva īsās programmas slidojums

Līderpozīcijas ar 105,51 punktu nodrošināja 20 gadu vecais olimpiskais vicečempions japānis Juma Kagijama. Otrais ar 100,20 punktiem bija divkārtējais pasaules čempions mājinieks Soma Uno, kurš iepriekšējā "Grand Prix" sezonā uzvarēja finālā. Pirms izvēles slidojuma 3. vietu ieņem šveicietis Lukass Bricgi ar 86,42 punktiem.

Vasiļjevs sezonā pirmajās "Grand Prix" sacensībās oktobrī ASV ieguva 9. vietu.

"Grand Prix" kalendārā ir seši posmi, bet katram dalībniekam ir iespēja startēt ne vairāk kā divās sacensībās. Ieskaites punktus posmā nopelna labāko astoņniekā iekļuvušie daiļslidotāji, tādējādi Vasiļjevs pirmajās sacensībās palika tukšā un praktiski palika bez iespējām kopvērtējumā nodrošināt vietu finālā, kas no 7. līdz 10. decembrim plānots Ķīnas galvaspilsētā Pekinā.

Krievija kā agresorvalsts daiļslidošanā ir izslēgta no aprites, un tās sportistiem ir liegta dalība starptautiskās sacensībās.