Daiļslidošana

Pasaules čempionāts daiļslidošanā. Jumas Kagijamas izvēles programma

Daiļslidošana

Pasaules Čempionāts daiļslidošanā. Izvēles programma vīriešiem

Pasaules čempionāts daiļslidošanā. Vīriešu izvēles programmas epizodes

Daiļslidotājs Vasiļjevs pakāpjas uz 7. vietu pasaules čempionātā, triumfē Maļiņins. Spilgtākie brīži

Latvijas daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs sestdien Kanādā sasniedza 7. vietu pasaules čempionātā, kur zelta medaļu ar izcilu sniegumu nopelnīja amerikānis Iļja Maļiņins.

Vasiļjevs izvēles slidojumu veica tīri un emocionāli spilgti, lai arī atturējās no četrkāršā lēciena iekļaušanas programmā. Tiesneši Denisa slidojumu novērtēja ar 168,38 punktiem, kas viņam divu programmu summā nodrošināja 257,80 punktus.

Denisa Vasiļjeva izvēles slidojums 

No sava personiskā rekorda Vasiļjevs būtiski atpalika gan izvēles programmā (181,84 punkti), gan summā (272,08), tomēr tas neliedza viņam sasniegt karjerā otro labāko rezultātu pasaules čempionātos. Deniss 2018. gadā noslēdza labāko sešinieku.

Iļjas Maļiņina izvēles slidojums 

Savukārt 19 gadus vecais Maļiņins konkurentus satrieca ar sešiem nevainojamiem četrkāršiem lēcieniem, tostarp vissarežģītāko četrkāršo akseli. ASV čempionam tas deva izvēles slidojumā pasaules rekorda vērtus 227,79 punktus un 333,79 punktus summā. Pēc īsās programmas Maļiņins bija trešais, toties atšķirībā no konkurentiem spēja labāko sniegumu parādīt izšķirošā brīdī, startējot pēdējam.

Pirms Maļiņina tikai amerikānim Neitanam Čenam bija izdevies vienā slidojumā izpildīt sešus četrkāršus lēcienus.

Jumas Kagijamas izvēles slidojums 

Japānas daiļslidotājs Juma Kagijama nokrita pēc trīskāršā aksela lēciena, kas viņam tomēr neliedza summā iekrāt 309,65 punktus un pakāpties uz pjedestāla sudraba pakāpiena. 

Adama Siao Hima Fa izvēles slidojums 

Bronzas medaļu ar 284,39 punktiem nopelnīja Eiropas čempions francūzis Adams Siao Hims Fa, kurš pēc īsās programmas bija tikai 19. vietā, bet izvēles slidojumā piekāpās vienīgi Maļiņinam.

Līdzšinējam divkārtējam čempionam japānim Somam Uno izredzes uz titula saglabāšanu liedza divi neveiksmīgi četrkāršie lēcieni un kritiens slidojuma sākumā. Uno bija līderis pēc īsās programmas, tomēr summā viņš palika ceturtais.

Vasiļjevs pēc īsās programmas ieņēma 8. vietu un astotais bija arī izvēles slidojumā.

Pasaules čempionāta noslēgumā svētdien Monreālā līdzjutējus vēl priecēs paraugdemonstrējumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti