Trīssoļlēcējs Misāns: Latvijas rekords man vēl ir kosmoss

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Eiropas čempionātā telpās nedēļas nogalē 4.vietu trīssoļlēkšanā ieguvušais Elvijs Misāns ir priecīgs par paveikto, jo Belgradā izdevās gan labot personisko rekordu, gan pirmo reizi pārsniegt augstu līmeni apliecinošo 17 metru robežu. No Latvijas rekorda viņu pašlaik šķir nedaudz vairāk kā pusmetrs, un sportists saka, ka par tā labošanu vēl nedomā.

Serbijas galvaspilsētā trīssoļlēkšanas finālā Misāns savu labāko rezultātu - 17,02 metrus - sasniedza jau pirmajā lēcienā. Sportists bijis priecīgs, jo izdevās koncentrēties ieskaitītam pirmajam lēcienam, un tad jau gluži kā akmens nokritis no pleciem. Misāns priecājās arī par izpildītu pasaules čempionāta kvalifikācijas normatīvu un piebilda, ka šoreiz 4.vieta viņam nemaz nešķiet bēdīga, lai gan nozīmēja palikšanu bez medaļas.

Latvijas rekorda labošanu Misāns gan neuzskata par drīz realizējamu mērķi. "Tas vēl ir foršs kosmoss, lai neteiktu vairāk. Vēl daudz jāstrādā, lai kaut ko tādu sasniegtu," atzina vieglatlēts, kura rēķinā kopš pērnās vasaras ir Latvijas rekords tāllēkšanā. 

Latvijas rekords trīssoļlēkšanā - 17,56 metri - kopš 1988.gada pieder Mārim Bružikam. Viņš arī ir Latvijas rekordists telpās ar 17,54 metrus tālu lēcienu.

Misāns uzsvēra, ka viņa fiziskie parametri ir atbilstoši, lai lēktu tālāk nekā 17 metrus, bet jāstrādā pie tehnikas. Pamazām sportistam sāk izdoties sasniegt rezultātu, jo vajadzīgs laiks, lai tehnika iestrādātos. Misānu iepriecināja, ka kaut mazliet lēcienā izdevās otrais solis, kas ir kritiski svarīgs, lai lēktu tālāk par 17 metriem.

"Bišķiņ sanāca, vēl tikai bišķiņ, bet to sajutu un bija laba sajūta. Man patika," sacīja Misāns.

Pēc veiksmīgā starta sportists vakarā aizmidzis bez problēmām, jo pēc trim sacensību dienām nebijis enerģijas priecāties. Misāns nedaudz vairāk kā nedēļu atpūtīsies un 17.martā dosies uz treniņnometni Portugālē. Savukārt vasaras sacensību sezonu viņš sāks maija sākumā Itālijā, kur aizvadīs vēl vienu treniņnometni. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti