Dienas ziņas

Igauņi iepērkas Valmieras veikalos

Dienas ziņas

Pedagogi iepazīst jaunās tehnoloģijas

Rojā rekonstruēts stadions

Rekonstruētais stadions Rojā paver jaunas iespējas vieglatlētiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 6 mēnešiem.

Rojas stadions ir viens no plašākajiem un labāk iekārtotajiem Ziemeļkurzemē. Dažāda mēroga sacensības Rojā risinājušās futbolā, bet vieglatlētikas aktivitātes jau krietnu laiku nav notikušas, jo infrastruktūra bija sliktā stāvoklī. Situācija mainījusies pēc stadiona rekonstrukcijas.

Rojas stadionu atklāja 1973. gadā. Pirms septiņiem gadiem labiekārtoja skatītāju tribīnes, bet skrejceļi palika tie paši kopš atklāšanas brīža. Tie bija tik sliktā stāvoklī, ka trenēties stadionā bija praktiski neiespējami. Arī sacensības nevarēja notikt, jo skrejceļš neatbilda Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas prasībām. Lai bērniem iemācītu pareizi skriet un viņi nekļūdītos sacensībās, treneri izvietoja konusus atdalošo līniju vietās.

Rojas Sporta skolas audzēkne Alise Boleviča pastāstīja, ka iepriekš stadionā nevarēja paskriet, jo bijis diezgan grūti gan atsperties, gan izskriet sprinta vingrojumu. "Mums bija grūti, jo kājas ķērās," viņa teica.

Turpmāk starptautiskas un republikas mēroga sacensības varēs rīkot arī vieglatlētikā. Ir izveidoti ne tikai seši skrejceliņi aplī un deviņi celiņi taisnē, bet arī sakārtoti visi vieglatlētikai nepieciešamie sektori. Stadionu ikdienā izmanto ne tikai Rojas vidusskolas un Rojas Sporta skolas audzēkņi, bet arī vietējie iedzīvotāji, kuri reizi nedēļā skrien “Veselības apļus”.

Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidente Ineta Radēviča uzsvēra, ka stadions sniedz iespēju gan bērnam augt un izjust kustību prieku, gan iespēju treneriem profesionāli pilnveidoties. "Tā ir iespēja, ka mums varētu parādīties kādreiz arī olimpiskā zvaigzne," sacīja Radēviča.

Atjaunotais stadions dos pienesumu arī novada attīstībā. Rojas novada domes priekšsēdētāja Eva Kārkliņa pastāstīja, ka visiem viesu māju īpašniekiem būs vairāk darba, jo stadions ir vēl viena iespēja piesaistīt ne tikai atpūtniekus, bet arī profesionālus sportistus. Tāpat varētu attīstīties arī uzņēmumi, kas sniedz ēdināšanas pakalpojumus.

Vieglatlētikas trenere Anita Raspopova sagaida, ka vasarā Rojā notiks sporta nometnes un noteikti uz treniņiem varētu ierasties arī augstas klases sportisti. Ieguvēji būs visi.

Jau pašlaik notiek sarunas par vieglatlētikas treniņnometņu un sacensību rīkošanu, kam vēsturiski ir bijusi liela nozīme Rojas sporta dzīvē. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti