Latvijas sieviešu handbola virslīga. "LSPA" - "Stopiņu PHK". Elita Ekkerte

Vieglatlētikas sacensības "Kuldīgas Katrīnas Kauss". Iļja Petrušenko

Vieglatlētikas sacensības "Kuldīgas Katrīnas Kauss"

Latvijas vieglatlētiem Kuldīgā vairākas uzvaras Katrīnas kausa izcīņā

Kuldīgā sestdien jau 11. reizi risinās Katrīnas kausa izcīņa vieglatlētikā telpās, pulcējot gan pašmāju, gan ārzemju sportistus.

Sacensības sākās ar 400 metru skrējieniem vīriešiem, kur starptautiskā konkurencē pirmo vietu ieguva liepājnieks Iļja Petrušenko, finišējot pēc 47,96 sekundēm.

Petrušenko pēc uzvaras intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka vēl nevar objektīvi novērtēt savu veikumu, jo nav uzklausījis trenera vērtējumu. Lai arī izdevās sasniegt jaunu sezonas labāko rezultātu, kopā ar treneri ir jāstrādā tālāk rezultāta uzlabošanai, uzsvēra skrējējs.

Tikmēr 400 metros sievietēm ātrākā bija angliete Džesika Tapina ar rezultātu 56,04 sekundes. Savukārt 1500 metru distancē, lai arī lielāko skrējiena daļu vadībā bija Latvijas vieglatlēts Ņikita Bogdanovs, finišēja viņš ceturtais, bet uzvara tika britam Sebam Entonijam.

Tāllēkšanā vīriešiem ritēja sīva cīņa par uzvaru, bet beigās tā tika Jānim Leitim, kurš pēdējā mēģinājumā aizlēca 7,08 metrus.

Leitis pastāstīja, ka lielākais prieks ir par uzvaru, un rezultāts šoreiz nebija tik nozīmīgs. Viņu gandarīja iespēja atgriezties Kuldīgā uz interesantām sacensībām ar jauniem konkurentiem.

Kārtslēkšanā dāmām pārāka izrādījās lietuviete Rugile Mikličiute. 800 metru distancē triumfēja beļģiete Ženna Vinsa, bet tūlīt aiz viņas finišēja divas latvietes Austra Ošiņa un Elīna Gumarova.

Sacensību noslēguma apskats

Sacensību noslēgumā Latvijas sportistu rēķinā bija vairāki labi sasniegumi - ne vienmēr tās bija uzvaras, bet toties tika sasniegts goda pjedestāls un personiskais rekords. Finālā 60 metru skrējienā uzvarēja brits Džordans Vatsons Brauns ar rezultātu 6,82 sekundes, bet otrais ar jaunu individuālo sasniegumu 6,86 sekundes bija Rinalds Valts Zariņš.

Līdzīgu panākumu guva arī sprintere Patrīcija Grosberga, piekāpjoties tikai igaunietei Oilmei Voro, kura finišēja pēc 7,39 sekundēm. Patrīcijai otro vietu deva jauns personiskais rekords 7,54 sekundes.

Savukārt 60 metru barjersprintā vīriešiem nepārspēts palika Ralfs Zazerskis (8,42 sekundes), bet sievietēm finālā ātrākā izrādījās igauniete Diana Sumane (8,26 sekundes). Toties trešo pozīciju sasniedza Laura Osipenko, finišējot pēc 8,69 sekundēm.

Kārtslēkšanā vīriešiem pirmo vietu izcīnīja Valters Kreišs, turpretim tāllēkšanā dāmām tālākais lēciens padevās Gerdai Kerijai Dreimanei.