Rīta Panorāma

Rīgas Krievu teātrī top tiešsaistes izrāde "Melnraksts"

Rīta Panorāma

Skype saruna ar dziedātāju Eviju Smagari

Kārtslēcēju dārza izaicinājums. Skype saruna ar kārtslēcēju Mareku Ārentu

Kārtslēcējs Ārents: Paša uzbūvētajā sektorā pie mājām sajūtas ir kā stadionā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 1 mēneša.

Latvijas labākais kārtslēcējs Mareks Ārents sekojis vairāku pasaules līderu Dārza izaicinājuma piemēram un pagalmā pie mājas Saulkrastos savām rokām uzbūvēja kārtslēkšanas sektoru. Latvijas Televīzijas "Rīta panorāmā" vieglatlēts trešdien pastāstīja, ka darba rezultāts viņu ļoti apmierina, jo ļauj aizvadīt pilnvērtīgus treniņus. 

Kārtslēkšanas sektoru Ārents būvēja vienatnē divarpus nedēļas. Vieglatlēts atzīst, ka bez stadiona kārtslēcējam gluži neiztikt, tomēr viņam pilnvērtīgiem treniņiem mājās ir gan vingrošanas rīki, gan svaru zāle. Ārentam mājās nav grūti koncentrēties treniņiem - 33 gadus vecais kārtslēcējs ar pilnu ieskrējiena lec divreiz nedēļā, bet pārējo laiku treniņos velta vispārējai fiziskajai sagatavotībai. 

Ārents pasmej, ka kārtslēkšana raisa atkarību un viņam gribējies visu laiku lēkt, tādēļ sekoja spontāns lēmums uzbūvēt pašam savu sektoru. Sākumā viņš vēlējies mazu matracīti bez ieskrējiena celiņa, bet, pateicoties apstākļu sakritībai, tapa gatavs sektors ar 30 metru ieskrējiena celiņu.

"Labas sajūtas [savā] sektorā, tādas pašas kā stadionā. Katru rītu eju palēkāt," teica Ārents. "Ļoti paveicās man ar savu sektoru."

Savā piemājas sektorā Ārents ir gatavs uzņemt arī treniņu grupu, kad tas būs iespējams pēc valstī noteikto ierobežojumu pārskatīšanas. Treniņā viņš arī izmēģināja, cik reizes var 15 minūtēs var pārlēkt latiņai 4,90 metru augstumā, kas ir maksimums piemājas sektorā. Latvijas meistara veikums bija 14 lēcieni. 

Kā pandēmijas apstākļos izvērtīsies sezona, Marekam ir grūti prognozēt. Viņš cer, ka nākamgad notiks Tokijas olimpiskās spēles un trenējas, lai izpildītu tām nepieciešamo kvalifikācijas normatīvu. 

Pasaulē pandēmijas apstākļos jau ir aizvadīti divi Dārza izaicinājumi - pa vienam vīriešiem un sievietēm. Startējot pa trim dalībniekiem, kārtslēcēju uzdevums ir noteiktā laikaposmā veikt pēc iespējas vairāk ieskaitītu lēcienu nemainīgā augstumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti