Latvijas vieglatlēti uz Eiropas čempionātu Romā pošas ar olimpiskām cerībām azotē

Mēnesi pirms kvalifikācijas noslēguma daļa Latvijas vieglatlētu jau var būt itin droši par dalību Parīzes olimpiskajās spēlēs, bet citiem vēl ir iespēja uzlabot rezultātus, lai viņiem pievienotos. Nozīmīgs starts vieglatlētus arī gaida pēc nedēļas Eiropas čempionātā, kas risināsies Romā. 

Pavisam droši olimpisko spēļu gaidās var justies šķēpmetēja Līna Mūze-Sirmā, jo viņa jau pērn Latvijas čempionātā izpildīja normatīvu un var gatavoties gada galvenajiem startiem. Gana pārliecināta par vietu olimpiskajās spēlēs var būt arī Anete Sietiņa, jo viņa šķēpmetēju pasaules rangā ir 7. vietā un pirmā no sportistēm, kurām vēl nav izpildīts normatīvs. Mazliet sarežģītāk ir vīriešiem – Gatis Čakšs ir 21. vietā, Patriks Gailums – 29., bet Rolands Štrobinders ieņem 32. pozīciju.

Latvijas vieglatlēti gatavojas Eiropas čempionātam un olimpiskajām spēlēm
00:00 / 04:37
Lejuplādēt

Šķēpmešanā olimpiskajās sacensībās startēs pa 32 sportistiem vīriešiem un sievietēm, tā ka pozīcijas latviešiem ir diezgan labas, bet vēl vēl jāpacīnās, lai tās uzlabotu.

Labus rezultātus Latvijas šķēpmetēji sasniedza otrdien starptautiskās sacensībās Igaunijā, kur ļoti pārliecinoši uzvarēja Sietiņa, veiksmīgākajā metienā šķēpu raidot 63,15 metrus. Vīriešiem Čakšs ar 82,11 metrus tālu raidījumu ieņēma otro vietu, savukārt Patrikam Gailumam 78,39 metri un 3. vieta. Lietuvietis Edis Matusevičs izpildīja olimpisko normatīvu (85,50 metri), tā ka konkurence Pērnavā bija solīda.

Vieglatlēti arī nopietni gatavojas Eiropas čempionātam, kas Romā risināsies Olimpiskajā stadionā.

Latvijas sportistiem tā ir iespēja nopelnīt vietu Olimpiskajā vienībā un labs atskaites punkts katra varēšanas izvērtēšanai. Tāpat vēl viena iespēja izpildīt kvalifikācijas normatīvus Parīzei.

Eiropas čempionātu no 7. līdz 12. jūnijam tiešraidē varēs redzēt LTV7 un LSM.lv.

Šķēpmetēji varētu veidot lielāko daļu Latvijas pārstāvniecības olimpiskajās vieglatlētikas sacensībās. Pēc Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) ģenerālsekretāra Dmitrija Miļkeviča aplēsēm, uz Parīzi varētu doties līdz 10 vieglatlētu. Piemēram, maratonā un soļošanā atlase jau ir noslēgusies, bet lielākajā daļā disciplīnu tā turpināsies līdz 30. jūnijam.

Līdzās šķēpmetējiem ļoti stabilas izredzes startēt olimpiskajās spēlēs ir Agatei Caunei 5000 metru skrējienā,

kā arī mēnesi pirms atlases noslēguma pretendentu sarakstā virs svītras ir Valters Kreišs kārtslēkšanā un Rūta Kate Lasmane trīssoļlēkšanā.

"Septiņi diezgan stabili. Ja viss labi sanāk, tad varbūt 9–10 [sportisti]," Latvijas vieglatlētu skaitu olimpiskajā delegācijā iezīmēja Miļkevičs.

Parīzes olimpiskās spēles notiks no 26. jūlija līdz 11. augustam. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti