Gaida debiju spēcīgākajā konkurencē. Vieglatlēts Pastors pošas uz pasaules čempionātu telpās

Skotijas pilsētā Glāzgovā piektdien sāksies pasaules čempionāts vieglatlētikā telpās, kur Latviju pārstāvēs skrējēji Gunta Vaičule un Artūrs Pastors. Ja Vaičule ir viena no pieredzējušākajām Latvijas vieglatlētēm, tad Pastoru gaida karjerā pirmās tik liela mēroga sacensības.

Kvalifikācijas normatīvi pasaules čempionātam telpās ir ļoti augsti, un neviens Latvijas sportists tos nespēja izpildīt, bet tādā gadījumā valstij pienākas pa vienai starta vietai sieviešu un vīriešu sacensībās. Latvijas Vieglatlētikas savienība nolēma vakances piešķirt 400 metru skrējējiem Vaičulei un Pastoram.

Artūrs februārī Latvijas čempionātā telpās uzvarēja 400 metru distancē, finišējot pēc 47,61 sekundes, turklāt pēc tam netradicionālajā 300 metru distancē arī laboja Latvijas rekordu, kas tagad ir 33,44 sekundes.

Pastors pirmo gadu nopietni trenējas arī ziemā, un pasaules čempionātā telpās viņš vēlas sasniegt rezultātu zem 47 sekundēm.

Skrējējs cer, ka pasaules čempionātā spēcīgāka konkurence palīdzēs nostartēt labāk, lai gan līdz šim 400 metru distancē telpās nav veicies tā, kā Artūrs vēlētos.

"Esmu labā formā, bet ir vēl kur pielikt. 400 metros man, godīgi [sakot], liekas ka neiet labi. Kaut kas nav, varbūt konkurences trūkst, kas mani ievilktu," Latvijas Televīzijai teica Pastors. 

Pēdējos gados vieglatlētikas manēžas atklāja Valmierā un Rīgā. Arī Artūra dzimtajā Ogrē nupat atklāta sporta arēna, kas viņam palīdz sagatavoties pasaules čempionātam.

Apstiprinātus starta sarakstus organizatori publicēs februāra pēdējā dienā, bet jau zināms, ka Pastora sāncenšu vidū Glāzgovā būs gan pašreizējais čempions Trinidadas un Tobago skrējējs Džerīms Ričardss, gan Eiropas čempions 400 metru distancē telpās norvēģis Karstens Varholms. Ričardss ir viens no 18 vieglatlētiem, kas Glāzgovā startēs pašreizējo čempionu statusā.

Pieteikumā pasaules čempionātam telpās ir 133 valstu 320 vīrieši un 331 sieviete.

Priekšsacīkstes cīņā par vietu pusfinālā 400 metru distancē gan vīriešiem, gan sievietēm būs piektdien, 1. martā.

Čempionāts noslēgsies svētdien, 3. martā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti