Blaževičai un Lasmanei NCAA finālsacensībās otrā bronzas medaļa triju gadu laikā

Latvijas vieglatlēte Kristīne Blaževiča sestdien Ostinā Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) finālsacensībās septiņcīņā ierindojās trešajā vietā, bronzas medaļu trīssoļlēkšanā otro gadu pēc kārtas izcīnot Rūtai Katei Lasmanei.

Teksasas Universitātes Ostinā studente Blaževiča tāllēkšanā ar 6,01, 6,09 un 6,08 metrus tāliem lēcieniem nopelnīja 877 punktus un astoto vietu, bet šķēpa mešanā ar trešajā mēģinājumā sasniegtajiem 43,08 metriem - 726 punktus. Pirmajos divos mēģinājumos viņa šķēpu aizmeta 43,05 un 41,81 metra tālumā.

800 metru skrējienā Latvijas sportiste ar rezultātu divas minūtes un 14,75 sekundes ieņēma otro vietu, nopelnot 896 punktus un summā sakrāja 6058 punktus, ieņemot trešo vietu.

No Blaževičas tikai par sešiem punktiem atpalika 800 metru disciplīnas uzvarētāja Elija Džounsa no Dienvidkalifornijas Universitātes.

Uzvaru ar 6165 punktiem izcīnīja igauniete Pipi Lota Enoka, bet otrā ar 6117 punktiem finišēja lietuviete Beatriče Juškevičūte.

Piektdien 100 metru barjerskrējienā Latvijas daudzcīņniece finišēja 13,47 sekundēs, kas deva septīto vietu un 1055 punktus. Augstlēkšanā latvietei par 1,72 metru augstumā novietotas latiņas pārvarēšanu tika dalīta trešā vieta un 879 punkti.

Lodes grūšanā viņai padevās stabila metienu sērija (12,78-12,74-12,83), iegūstot septīto vietu un 716 punktus. 200 metru sprintā Blaževiča finišēja 24,76 sekundēs un šajā disciplīnā bija 13. (909 punkti).

Pēc pirmās dienas Blaževiča ar 3559 punktiem bija sestajā vietā 24 startējušo daudzcīņnieču vidū. Līdere ar 3840 punktiem bija Bolu štata universitātes studente Dženele Rodžersa, bet 165 un 175 punktus atpalika attiecīgi lietuviete Beatriče Juškevičūte no Vanderbiltu universitātes un Džounsa.

Pirms diviem gadiem Blaževiča NCAA čempionātā ieņēma trešo vietu, bet pērn ierindojās 21. vietā.

Teksasas Tehnoloģiju universitātes pārstāve Lasmane labāko rezultātu 14,21 metrs sasniedza trešajā mēģinājumā.

Viņa sacensības sāka ar 13,81 un 13,67 metrus tāliem lēcieniem, ceturtajā mēģinājumā aizlēca 14,20 un piektajā - 14,02 metrus, bet sestais mēģinājums netika ieskaitīts.

Uzvaru ar otrajā lēcienā sasniegtajiem 14,78 metriem un jaunu NCAA čempionātu rekordu izcīnīja floridas Universitātes pārstāve Džezmina Mūra, bet sudraba medaļu - Teksasas Universitātes pārstāve jamaikiete Ekelija Smita, kura trešajā mēģinājumā sasniedza rezultātu 14,54 metri.

Lasmane trīssoļlēkšanā aizpērn ieņēma piekto vietu, bet pērn izcīnīja bronzas medaļu.