Skrējējs Artūrs Pastors: Pasaules čempionātā telpās guvu pavisam citas sajūtas

Skrējējs Artūrs Pastors ir Latvijas rekordists mazāk ierastajās 300 metru un 500 metru distancēs telpās, bet dalība karjerā pirmajā pasaules čempionātā telpās tikai nostiprināja ogrēnieša apņēmību labot jaunus rekordus. Vieglatlēts sarunā ar LSM.lv pastāstīja, ka čempionātā Glāzgovā guva iepriekš nepieredzētus iespaidus, bet sasniegtais rezultāts 22 gadus vecajam sportistam atstāja divējādas sajūtas. 

Pastors 2024. gada ziemā laboja Latvijas rekordu telpās gan 300 metros (33,44), gan 500 metru distancē (1:02,42). Artūrs jau met aci arī uz rekordu 400 metros telpās, kas pieder Jānim Leitim (46,71).

Jēkabs Kārlis Gibeiko: Kādas ir sajūtas par pasaules čempionātu telpās, kas tev bija pirmās šāda līmeņa sacensības?

Artūrs Pastors: Bija ļoti forši, man patika. Salīdzinot ar Latvijas startiem, kad sildos pieaugušo čempionātā, blakus ir U-20 grupas jaunieši. Tur man blakus bija pasaules līderis, bijušais Eiropas čempions, pasaules rekordists. Tā ir pavisam cita sajūta. 

Kā vērtē izcīnīto 16. vietu ar personisko rekordu un rezultātu 47,53 sekundes?

Bija labi, vietu ieņēmu diezgan veiksmīgu un labu. Patiesībā jutu, ja skrietu drošāk un pareizāk, tad varētu pacīnīties par pusfinālu un ierindoties augstākā vietā. Diezgan neslikti nostartēju. Pēc sajūtām cerēju, ka varu noskriet ātrāk. Mani iepriekšējie rādītāji, kad noskrēju Latvijas rekordus 500 metros un 300 metros, liecināja, ka varu ātrāk skriet. Principā pirmajai reizei tas bija diezgan neslikts rezultāts.

Tu esi Latvijas rekordists telpās 300 metru un 500 metru distancē… 

Esmu priecīgs, patiesībā tas bija plānots. Iepriekšējie gadi man bija ar traumām, un nebija, kur trenēties. Tagad Ogrē ir parādījusies manēža, Rīgā ir manēža, kur var pilnvērtīgi trenēties, lai izskrietu rekordus.

Uz nākamo gadu centīšos pielikt 400 metros, lai varētu mēģināt izaicināt rekordu.

200 metri man ir minimāli lēnāki nekā Jānim Leitim, bet jūtu, ka arī to es varēju ātrāk izskriet, ja būtu nedaudz vairāk sacensību iespēju. Domāju, ka tas ir iespējams. 

Kādas vēl derīgas atziņas guvi pasaules čempionātā?

Neapmierināja, ka uz čempionātu lidoju tikai dienu pirms starta. Astoņos vakarā biju viesnīcas numuriņā, un nākamajā dienā vienpadsmitos rītā bija jāskrien. Tas bija nesaplānoti. Sākumā bija paredzēts, ka divas dienas pirms starta lidojam, tad nākamajā dienā iesildos, iztestēju celiņu un paskatos, kas un kā izskatās lielajā arēnā, tālāk nākamajā dienā startēju. Kad izgāju apli, tā bija mana pirmā reize pirms starta, jo visi profesionāļi, kas piedalījās, bija laicīgi atbraukuši un iesildījās oficiālajā treniņā pa celiņiem. Pēc sava starta paliku divas dienas, noskatījos visus finālus. Veiksmīgi, ka nebija ātrāk jābrauc atpakaļ, jo bieži gadās, ka nostartē un brauc prom. Šoreiz sanāca palikt un pavērot sacensības un 400 metru finālus.

Kādi ir tavi tālākās sezonas plāni?

Pašlaik atpūšos pirms vasaras sezonas. Nākamajā un aiznākamajā nedēļā sākšu lēnām trenēties. Aprīļa vidū dodos uz treniņnometni Spānijā, un visdrīzāk visu maiju ar 4x100 metru stafetes komandu gatavosimies Eiropas čempionātam jūnijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti