Tenisiste Ostapenko sasniedz astotdaļfinālu Romā, Sevastova otrajā kārtā zaudē

Latvijas spēcīgākās tenisistes Anastasija Sevastova un Aļona Ostapenko trešdien Itālijā ar atšķirīgām sekmēm aizvadīja spēles Romas turnīra otrajā kārtā. Ostapenko izcīnīja uzvaru, savukārt Sevastova cieta neveiksmi un netika astotdaļfinālā, liecina Sieviešu Tenisa asociācijas (WTA) informācija.

(papildināts ar Aļonas Ostapenko nākamo pretinieci)
Ostapenko otrajā kārtā ar 6-2, 7-6 (7-3) uzveica kvalifikācijā turnīru sākušo austrālieti Aijlu Tomljanoviču, kura WTA rangā ieņem 80.vietu. Reitinga 49.vietas īpašniece Ostapenko nedaudz vairāk kā pusstundā nodrošināja uzvaru pirmajā setā, bet mača turpinājums viņai izvērtās sarežģītāks. Aļona nonāca iedzinējās 2-4, pirms spēja atjaunot neizšķirtu 5-5 un vēlāk taibreikā nodrošināja uzvaru.

Cīņā par vietu ceturtdaļfinālā Ostapenko pretiniece būs vāciete Angelika Kerbere (WTA 26.), kura bija zaudētājās ar 1-6, 3-3, kad viņas pretiniece pasaules trešā rakete rumāniete Simona Halepa savainojuma dēļ no cīņas turpināšanas atteicās.  Pirmajā kārtā Aļona uzveica Lielbritānijas pirmo raketi Johannu Kontu (WTA 18.).

Turpretim Sevastova divos setos ar 2-6, 3-6 piekāpās čehietei Karolīnai Plīškovai, kura turnīrā ir izlikta ar devīto numuru un ieņem 9. vietu arī pasaules rangā. Anastasija turnīrā nopelnīja 60 ranga punktu, kas viņai ļaus noturēties reitinga TOP 50. Līdz Romas turnīra noslēgumam Sevastova WTA rangā saglabās 47. pozīciju.

Plīškova daudz efektīvāk nospēlēja servju uzņemšanā un bija pārāka sešos geimos, kuros servēja pretiniece. Savukārt Sevastova mačā realizēja divas no trim breika iespējām.

Jau vēstīts, ka pirmajā kārtā Sevastova pārspēja šveicieti Žilu Teihmani (WTA 54.). Plīškova kā izliktā spēlētāja turnīru sāka otrajā kārtā.

Karjerā tūkstošo spēli WTA tūrē trešdien aizvadīja Serena Viljamsa, taču titulētā amerikāniete savā pirmajā mačā turnīrā ar 6-7 (6-8), 5-7 zaudēja Argentīnas tenisistei Nadjai Podoroskai.

Tenisistes Itālijas galvaspilsētā māla seguma laukumos līdz 16. maijam sadalīs teju 1,6 miljonu eiro balvu fondu. Uzvarētāja nopelnīs 900 ranga punktu.