Nadals iekļūst «Australian Open» ceturtdaļfinālā

Pasaules ranga līderis Spānijas tenisists Rafaels Nadals pirmdien trijos setos ar 7-6 (7-3), 7-5, 7-6 (7-3) uzvarēja japāni Kei Nisikori un iekļuva "Australian Open" ceturtdaļfinālā, informēja rīkotāji. Nadals pretendē otro reizi karjerā uzvarēt gada pirmajā "Grand Slam" turnīrā.

Ja Nadalam izdosies atkārtot 2009.gadā gūto panākumu, viņš kļūs par 14 "Grand Slam" turnīru čempionu. Nadala pretinieks cīņā par vietu pusfinālā būs bulgārs Grigors Dimitrovs, kura rēķinā bija uzvara 6-3, 3-6, 6-2, 6-4 pār Roberto Batistu Agutu no Spānijas. "Australian Open" ir vienīgais "Grand Slam" turnīrs, kurā Nadalam nav izdevies uzvarēt vismaz divreiz. Pērn viņš Melburnā nespēlēja savainojuma dēļ.

Uz vietu pusfinālā pretendēs arī brits Endijs Marejs un pieredzējušas Šveices tenisists Rodžers Federers. Turnīra ceturtā rakete Marejs ar 6-1, 6-2, 6-7(6-8), 6-2 uzvarēja francūzi Stefanu Robēru, kurš iepriekš zaudēja kvalifikācijas pēdējā kārtā, bet pamatsacensībās iekļuva cita tenisista savainojuma dēļ. Savukārt ar sesto numuru izliktais Federers uzveica Francijas spēlētāju Žo Vilfrīdu Congu - 6-3, 7-5, 6-4.

Sieviešu turnīrā ceturtdaļfinālā vietu nodrošināja pašreizējā čempione Baltkrievijas tenisiste Viktorija Azarenka, kura ceturtajā kārtā ar 6-3, 6-2 uzveica ASV tenisisti Slounu Stīvensu. Taču turnīra astoņu spēcīgāko spēlētāju vidū netika ar trešo numuru izliktā krieviete Marija Šarapova, ar 6-3, 4-6, 1-6 piekāpoties Slovākijas spēlētājai Dominikai Cibulkovai.

Ar otro numuru izliktā Azarenka pretendē kļūt par pirmo tenisisti kopš šveicietes Martinas Hingisas, kam "Australian Open" izdevies uzvarēt trīs gadus pēc kārtas. Hingisa palika nepārspēta no 1997. līdz 1999.gadam. Azarenka turnīrā ir palikusi visaugstāk izliktā spēlētāja, jo ceturtajā kārtā iepriekš zaudēja pasaules ranga līdere amerikāniete Serena Viljamsa.

Junioru dubultspēles pirmdien ar uzvaru sāka turnīrā pēdējā palikusī Latvijas tenisiste Jeļena Ostapenko, pārī ar Lielbritānijas spēlētāju Freiju Kristiju ar 6-2, 6-2 uzveicot mājinieces Danielu Makintairu un Mišelu Pitsu. Ostapenko otrdien paredzētas otrās kārtas spēles gan junioru vienspēlēs, gan dubultspēlēs.