Piespēle

Eduards Tralmaks cer, ka Amerikas Hokeja līgas gaļasmašīna viņu nesamals

Piespēle

Turpinās gatavošanās pasaules čempionātam hokejā. Iepazīstam tenisisti Sabīni Rutlauku

Daudzsološā tenisiste Sabīne Rutlauka vēl nezina, vai pēc augstskolas spēlēs profesionāli

«Kaitinošā» tenisiste Rutlauka pēc debijas pasaules rangā izvēlas studentu sportu ASV

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Sabīne Rutlauka februāra pēdējā dienā Ēģiptē izcīnīja sportistes gaitās pirmo titulu Starptautiskās Tenisa federācijas (ITF) turnīru līmeni un martā debitēja Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) rangā. Sabīnes ceļš rudenī vedīs uz ASV, kur 18 gadus vecā tenisiste sāks studijas prestižajā Pensilvānijas Universitātē. Sportiste Latvijas Radio pastāstīja, ka vēl nav izlēmusi, vai pēc augstskolas veidos profesionālas tenisistes karjeru.

Rutlauka jau vairāk nekā mēnesi dzīvo Ēģiptē un piedalās dažāda līmeņa turnīros. Pērnā gada nogalē sadarbību ar Horvātijas tenisa speciālistu sākusī Rutlauka gan nesteidz solīt, ka nākotnē būs profesionāla tenisiste. Viņa vispirms vēlas iegūt augstvērtīgu izglītību, ko palīdzēs nodrošināt sporta stipendija.

Latvijā turnīros nav tā spēcīgākā konkurence, tādēļ mājās gūtos līdzšinējos panākumus Sabīne vērtē ar vēsu prātu. Apmēram 15 gadu vecumā Rutlauka sāka nopietnāk piedalīties turnīros ārpus Latvijas, lai iegūtu nozīmīgu pieredzi. Tenisā viņa ir kopš sešu gadu vecuma un individuālo sporta veidu uzskata par sev piemērotu. Turklāt tenisa korts bija blakus mājām un veiksmīgi izdevās savienot mācības ar treniņiem. 

 

Sevi Sabīne uzskata par mierīgāku spēlētāju nekā enerģiskā Latvijas tenisa līdere Aļona Ostapenko. Rutlauka cenšas laukumā izskraidīt pakaļ visām bumbām, kā arī izzināt pretinieka vājās puses un to izmantot. Sabīne skatās dažādu spēlētāju tenisu un nešaubās, ka rangā TOP 100 sasniegušie sportisti jāuzteic par labu sniegumu. 

Treneris Sabīnei teicis, ka

viņa ir pretiniecēm ļoti kaitinoša spēlētāja, jo cenšas dabūt visas bumbas tīkla otrā pusē, turklāt oponentei neparocīgi.

"Piespēle" podkāstā

"Piespēle" podkāstā
  • Savā lietotnē meklē - Piespēle

Garums - 15 min; jauna epizode katru svētdienu.

"Protams, kad ir ērtāk, eju un bliežu bumbas, bet vairāk aizsargājos," ar savu spēles stilu iepazīstināja Rutlauka.
 

Vasaras beigās Sabīne plāno doties uz studijām ASV, kur augstskolā turpinās spēlēt tenisu. Pašlaik viņa neuzskata sevi par tik meistarīgu tenisisti, kas varētu pastāvīgi spēlēt profesionāli, jo ar sportā nopelnīto nespētu segt savus izdevumus patstāvīgai dzīvei. Ja pēc četriem gadiem augstskolā būs vēlēšanās pievērsties profesionāles karjerai, Rutlauka nekavēsies to darīt. Ne visas spēlētājas saprot Sabīnes izvēli dot priekšroku tenisam augstskolā, jo profesionālo tenisu par savu dzīves mērķi izvirzījusi arī ne viena vien tenisiste, kas turnīros zaudē pirmajās kārtās.

Pēdējo gadu vidusskolā Sabīne mācās tālmācībā, lai zinību iegūšanu varētu apvienot ar intensīvāku dalību sacensībās.

Viņa saka, ka spēj sevi ielikt rāmjos un visu paspēj arī tad, ja mācību darbi iekrājas uz pēdējo brīdi. Iekļūt Pensilvānijas Universitātē Rutlaukai palīdzēja viņas trenera kontakti, un sportistei augstskolā nebūs jāliek citi iestājeksāmeni, izņemot angļu valodu. Sabīnei ASV šķiet ļoti pievilcīga zeme, ko vēlas redzēt, lai arī nezina, vai vēlētos tur dzīvot. 

Par iekļūšanu pasaules rangā Sabīne jūtas ļoti gandarīta, jo juniores vecumā tas šķita nepaveicami. "Jūtos gandarīta par to, ko esmu izdarījusi, un man ir prieks. Tagad man liekas, ka es varu uzvarēt turnīrus," viņa teica.

Uzvara izmainīja Rutlaukas domāšanu, un viņa tagad jau grib krāt nākamos panākumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti