Gulbis no Montekarlo atvadās ar zaudējumu pirmajā kārtā

Ernestam Gulbim Montekarlo "Masters" turnīrs svētdien beidzās pirmajā kārtā, jo Latvijas tenisists divos setos ar 2-6, 4-6 zaudēja Ukrainas spēlētājam Aleksandram Dolgopolovam, liecina organizatoru informācija. Gulbis Montekarlo vēl ne reizi karjerā nav ticis tālāk par otro kārtu, taču šoreiz neizdevās gūt arī vienu panākumu.

Gulbis pusstundā zaudēja pirmajā setā, bet otrajā setā situācija bija Latvijas tenisistam cerīgāka, jo septītajā geimā viņš uzvarēja Dolgopolova servē un izvirzījās vadībā ar 4-3. Taču Gulbim vairāk neizdevās uzvarēt nevienā geimā - Dolgopolovs pretinieka servē panāca neizšķirtu, kā arī tupināja krāt punktus līdz uzvarai.

Latvijas tenisistam nesekmējās servēs, kur viņš pieļāva septiņas dubultkļūdas, tostarp četras no tām otrajā setā. Par dalību turnīra pirmajā kārtā Gulbim pienākas 10 reitinga punktu un 10 185 eiro naudas balva.

Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) reitingā Gulbis ieņem 23.vietu, turpretim Dolgopolovs ir vienu pozīciju augstāk un Montekarlo ir izlikts ar 17.numuru. Līdz šim vienīgo savstarpējo spēli Gulbis un Dolgopolovs aizvadīja tieši Montekarlo, kur Latvijas tenisists 2011.gadā bija pārāks.

Montekarlo "Masters" Gulbis spēlēja piekto reizi. Turnīra uzvarētājs, kurš nopelnīs 1000 reitinga punktu, kļūs zināms pēc nedēļas 20.aprīlī. Sacensību balvu fonds ir 3,45 miljoni eiro.