Federers 14 gados pirmoreiz izkrīt no TOP 10; Gulbis tenisa rangā atkāpjas otrā simta vidū

Brits Endijs Marejs pirmdien oficiāli kļuva par Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) reitinga līderi, savukārt vecmeistars Rodžers Federers pirmoreiz kopš 2002.gada oktobra izkrita no ranga TOP 10, liecina ATP informācija. Latvijas spēcīgākais tenisists Ernests Gulbis, kurš pēc savainojuma ATP turnīros nav spēlējis kopš jūlija, tikmēr rangā atkāpās uz 150.vietu.

Šveicietis Federers jaunākajā rangā zaudēja septiņas pozīcijas un atkāpās uz 16.vietu. Līdz šim pēdējoreiz Federers spēlēja Vimbldonā, bet turpmākajos turnīros nepiedalījās savainojuma dēļ.

Savukārt Gulbis arvien ir pārliecinoši labākais Latvijas tenisists rangā, kur nedēļas laikā zaudēja divas pozīcijas. Latvijas otrā rakete Miķelis Lībietis šonedēļ reitingā ieņem 363.vietu. Oktobra sākumā sasniegtā 354.vieta Lībietim bija viņa līdzšinējās karjeras rekords.

Jau vēstīts, ka 29 gadus vecais Marejs nedēļas nogalē kļuva par Parīzes "Masters" turnīra uzvarētāju un pirmoreiz nodrošināja pasaules pirmās raketes titulu. Lai rangā apsteigtu līdzšinējo ilgstošo līderi serbu Novaku Džokoviču, Marejam pietika sasniegt Parīzes turnīra finālu, kur viņš vēlāk pārspēja amerikāni Džonu Izneru.

Kopš ATP ranga nodibināšanas ne reizi pirmajā vietā nav bijis Lielbritānijas tenisists.

ATP rangs (iekavās vieta iepriekšējā rangā)