Vimbldonas čempionātā atceļ Krievijas un Baltkrievijas tenisistu dalības aizliegumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 1 mēneša.

Prestižā Vimbldonas tenisa čempionāta rīkotāji atcēla pērno aizliegumu, tādējādi ļaujot Krievijas un Baltkrievijas spēlētājiem 2023. gada vasarā neitrālā statusā piedalīties sezonas trešajā "Grand Slam" turnīrā, piektdien vēstīja BBC. 

Vimbldonas turnīra rīkotāju Anglijas zāliena tenisa kluba (AELTC) vadība paskaidroja, ka lēmuma pieņemšana bija sarežģīta un tika izvērtēti visi aspekti. AELTC konsultējās ar Apvienotās Karalistes valdību, kā arī Lielbritānijas un starptautiskām tenisa organizācijām.

"Mēs turpinām absolūti nosodīt Krievijas pretlikumīgo iebrukumu un no visas sirds atbalstām Ukrainu," norādīja AELTC priekšsēdētājs Īens Hjūits. 

Krievijas un Baltkrievijas spēlētājiem iekļaušanai dalībnieku vidū būs jāizpilda noteiktas prasības. Tenisistiem jāapliecina, ka viņi neatbalsta Krievijas vai Baltkrievijas režīmu un to līderus. Dalība būs atļauta tenisistiem, kas Krievijā vai Baltkrievijā nesaņem finansējumu no valsts vai tās kontrolē esošiem uzņēmumiem. Tādas pašas prasības būs tenisistu palīgpersonālam, bet par pārkāpumiem paredzētas dažādas sankcijas no soda naudas līdz izslēgšanai no turnīra.

AELTC lēmums attiecas arī uz turnīriem, kas Lielbritānijā notiks pirms Vimbldonas čempionāta.

Kopš Krievijas veiktā un Baltkrievijas atbalstītā militārā iebrukuma Ukrainā abu agresorvalstu sportistiem tenisā ir saglabāta iespēja profesionālajās tūrēs spēlēt bez jebkādām atsaucēm uz valstisko piederību. Tomēr prestižajā Vimbldonas čempionātā pērn organizatori nolēma liegt Krievijas un Baltkrievijas tenisistiem dalību arī neitrālā statusā, par ko turnīram atņēma iespēju piešķirt pasaules ranga punktus un noteica lielu soda naudu

Tenisa profesionāļu asociācija (ATP) un Sieviešu tenisa asociācija (WTA) brīdināja Lielbritānijas tenisa jumtorganizāciju, ka Krievijas un Baltkrievijas spēlētāju dalības atkārtota aizlieguma gadījumā briti zaudēs tiesības uzņemt turnīrus. Tas krasi pasliktinātu Lielbritānijas tenisa finanšu stāvokli. 

ATP un WTA pieeju attieksmē pret Krievijas un Baltkrievijas sportistiem uzteica Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs. Savukārt Baha oponenti norāda, ka Krievijas un Baltkrievijas spēlētāju dalība arī neitrālā statusā ir milzu reklāma režīmam viņu valstīs.

Turnīrs Vimbldonā notiks no 3. līdz 16. jūlijam.

Vimbldonas čempionāts bija vienīgais no četriem "Grand Slam" turnīriem, kas aizliedza Krievijas un Baltkrievijas tenisistu dalību arī neitrālā statusā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti