Ostapenko cieš neveiksmi cīņā par ceturtdaļfinālu Dubaijas tenisa turnīrā

Latvijas tenisa līdere Aļona Ostapenko trešdien Apvienotajos Arābu Emirātos zaudēja Dubaijas turnīra trešajā kārtā un nesasniedza ceturtdaļfinālu.

4. 250 punktu turnīri (23)

(papildināts ar Aļonas Ostapenko uzvaru dubultspēļu mačā)
Turnīrā ar devīto numuru izliktajai Ostapenko uzvaru virkne pārtrūka divu setu spēlē pret neitrālo tenisisti Annu Kaļinsku – 4-6, 5-7. Divās savstarpējās spēlēs Ostapenko vēl ne reizi Kaļinsku nav pārspējusi.

Ostapenko pirmajā setā izvirzījās vadībā 4-1, tomēr Kaļinska bija pārāka nākamajos piecos geimos pēc kārtas. Arī otrajā setā Ostapenko panāca 2-0, savukārt Kaļinska nekavējās rezultātu līdzsvarot un 11. geimā ar breiku izvirzījās vadībā 6-5. Pēdējā geimā Aļona vēl atspēlēja mačbumbu un nerealizēja divas breikbumbas, līdz Kaļinska pielika uzvaras punktu.

Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) rangā Ostapenko ieņem devīto pozīciju, savukārt Kaļinska noslēdz ceturto desmitu. Par trešās kārtas sasniegšanu Ostapenko nopelnīja 120 reitinga punktu, kas viņai nākamajā rangā ļaus noturēties TOP10.

Iepriekš pirmajās divās kārtās Ostapenko uzveica kvalifikāciju pārvarējušo Ķīnas tenisisti Sjijui Vanu (WTA 64.) un šveicieti Lulu Sunu (WTA 181.), kura bija saņēmusi rīkotāju īpašo ielūgumu.

Dubultspēlēs Ostapenko pārī ar ukrainieti Ludmilu Kičenoku vēlāk trešdien cīņā par vietu ceturtdaļfinālā ar 7-6 (7-4), 6-3 pārspēja ASV tenisistes Elišas Pārksas un ķīnietes Jifaņas Sjui duetu. Spēlē par vietu pusfinālā Ostapenko un Kičenokas pretinieces būs ar otro numuru izliktais pāris, kur spēkus apvienojusi kanādiete Gabriela Dabrovski un Jaunzēlandes spēlētāja Erina Rutlifa.

Turnīrs cietā seguma laukumos Dubaijā ar vairāk nekā 3,2 miljonu ASV dolāru balvu fondu noslēgsies sestdien, 24. februārī. Uzvarētāja vienspēlēs nopelnīs 1000 ranga punktu.