Ostapenko uzvar sarežģītā trīs setu mačā, iekļūst Lincas tenisa turnīra ceturtdaļfinālā

Latvijas spēcīgākā tenisiste Aļona Ostapenko ceturtdien Austrijā ar smagi izcīnītu uzvaru sāka Lincas turnīru, kur panākums otrajā kārtā viņai nodrošināja vietu ceturtdaļfinālā.

Turnīra galvenā favorīte Ostapenko trīs setos ar 3-6, 6-4, 7-6 (9-7) uzvarēja dānieti Klaru Tausoni, kura pamatturnīrā iekļuva pēc kvalifikācijas pārvarēšanas.

Zaudējusi mačā pirmos četrus geimus, Ostapenko spēja padarīt spraigāku galotni pirmajā setā, kurā Tausone tomēr nosargāja pārsvaru. Dāniete arī otrajā setā izvirzījās vadībā 4-1, bet Aļona bija pārāka nākamajos piecos geimos pēc kārtas. Izšķirošajā trešajā setā Tausonei vēlreiz izdevās labāks sākums, panākot 3-1, turpretim Ostapenko spēja panākt neizšķirtu 3-3. Tausone devītajā geimā tika līdz mačbumbai, ko Aļona atspēlēja un pietuvojās līdz 4-5. Setā un mačā par izšķirošu kļuva taibreiks, kura galotnē pārāka bija Latvijas tenisiste.

Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) rangā Ostapenko ieņem 12. vietu, bet Tausone ierindota 91. pozīcijā. Ostapenko nākamā pretiniece būs Lielbritānijas tenisiste Džodija Baridža (WTA 102.).

Turnīrā četras visaugstāk izliktās tenisistes, viņu vidū Ostapenko, cīņā iesaistījās otrajā kārtā. Aļona uz Austriju devās no Melburnas, kur pagājušajā nedēļā noslēdzās Austrālijas atklātais čempionāts. Dubultspēlēm Lincas turnīrā Ostapenko nepieteicās.

Lincā tenisistes spēlē cietā seguma kortos, līdz 4. februārim cīnoties par vairāk nekā 800 000 eiro balvu fondu. Uzvarētāja nopelnīs 500 ranga punktu.