Ostapenko iekļūst Pekinas lielā tenisa turnīra otrajā kārtā

Latvijas pirmā rakete Aļona Ostapenko svētdien pārvarēja Pekinas "WTA 1000" sērijas sacensību pirmo kārtu. Ostapenko, kura WTA rangā atrodas 16.vietā un turnīrā izsēta ar 13.numuru, ar 2-6, 6-3, 6-2 pieveica Vācijas tenisisti Efu Līsu (WTA 122.), kura pamatturnīrā iekļuva pēc divu kvalifikācijas kārtu pārvarēšanas.

Abu tenisistu pirmajā tikšanās reizē Ostapenko maču sāka ar savu servi un diviem zaudētiem savas serves geimiem pēc kārtas, otrajā atspēlējot trīs no četrām breikbumbām. Ceturtajā geimā vienu punktu izdevās atspēlēt, taču septīto geimu ar savu servi Latvijas tenisiste zaudēja "sausā".

Aļonas Ostapenko un Evas Līsas spēles epizodes

Otrajā setā, ko ar servi sāka Ostapenko, pretinieces piecos geimos uzvarēja, servējot pretiniecei. Astotajā geimā Latvijas pirmā rakete uzvarēja visās četrās izspēlēs, bet devītajā geimā atspēlēja vienu breikbumbu un setu uzvarēja ar otro setbumbu.

Trešo setu Ostapenko sāka ar uzvarētu pretinieces serves geimu, taču ceturtajā geimā rezultāts ar otro breikbumbu tika izlīdzināts - 2-2. Piektajā un septītajā geimā Ostapenko uzvarēja, servējot pretiniecei, bet astotajā geimā ar pirmo mačbumbu svinēja uzvaru spēlē.

Ostapenko bija vairāk netveramu servju (3:0) un mazāk dubultkļūdu (6:8).

Precīzāk servēja vāciete, laukumā trāpot 68,8% servju, kamēr Ostapenko to spēja 57,6% mēģinājumu, taču vairāk punktu gan ar pirmo (57,9%:52,8%), gan otro servi (42,9%:33,3%) guva Latvijas pirmā rakete.

Ostapenko punktā pārvērta septiņas no desmit breikbumbām, kamēr Līsai tas izdevās sešās reizēs no 16.

Visā spēlē Ostapenko uzvarēja 92 no 176 izspēlēm.

Otrajā kārtā Latvijas tenisistie tiksies ar Čehijas sportisti Lindu Noskovu, kura pasaules rangā ieņem 44.vietu. Viņa svētdien ar 6-4, 6-2 apspēlēja īpašo ielūgumu saņēmušo mājinieci Faņgraņu Tiaņu (WTA 551.).

Latvijas tenisiste pirms šī turnīra Gvadalaharas "WTA 1000" sacensībās sasniedza astotdaļfinālu, kurā ar 4-6, 5-7 piekāpās Sofijai Keninai (WTA 53.) no ASV. Šosezon Ostapenko ir izcīnījusi vienu čempiones titulu, uzvarot Birmingemas "WTA 250" sērijas turnīrā.

Savukārt Līsa šosezon ir spēlējusi vairākos ITF raudzes turnīros, bet pasaules tūrē viņai ir izdevies sasniegt ceturtdaļfinālu divos "WTA 125" sērijas turnīros, kā arī iekļūt pamatturnīrā Austrālijas atklātajā čempionātā un "US Open", kur viņa piedzīvoja zaudējumus attiecīgi pirmajā un otrajā kārtā.

Ostapenko šosezon ir iekrājusi uzvarēto un zaudēto spēļu bilanci 35-19, bet vāciete līdz šim uzvarējusi 22 mačos no 39.

Latviete Pekinas turnīrā ir spēlējusi arī no 2016. līdz 2019.gadam, 2017.gadā sasniedzot pusfinālu, kamēr Līsa Pekinas kortos devās pirmo reizi.

Ostapenko ar ierasto pārinieci ukrainieti Ļudmilu Kičenoku Pekinā spēlēs arī dubultspēļu turnīrā.

Turnīrs Ķīnā norisinās cietā seguma kortos.