Tenisiste Sevastova WTA turnīrā Teksasā sasniedz ceturtdaļfinālu

Gaitas profesionāļu tūrē veiksmīgi atsākusī Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova ceturtdien Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) turnīrā ASV pilsētā Ostinā uzvarēja otrās kārtas spēlē un nodrošināja dalību ceturtdaļfinālā.

(papildināts ar Anastasijas Sevastovas teikto)
Sevastova divos setos ar 6-3, 6-2 pārspēja turnīra otro raketi ASV spēlētāju Slounu Stīvensu, kura WTA rangā ieņem 40. vietu. Pērn decembrī dalību turnīros atsākusī Sevastova reitingā pagaidām ir tikusi līdz 485. vietai un nākamo spēli naktī uz sestdienu aizvadīs pret Slovākijas tenisisti Annu Karolīnu Šmīdlovu (WTA 76.).

Pēc uzvaras otrajā kārtā Sevastova atzina, ka tik aukstos laikapstākļos vēl nekad nebija spēlējusi. Vairākas reizes apturētā mača laikā termometra stabiņš rādīja ap 8 grādiem pēc Celsija skalas.

"Šādā aukstumā laikam nekad neesmu spēlējusi," pēc uzvaras sacīja Sevastova. "Centos kortā kustēties, lai nesaaukstētos, bet jāatzīst ka spēle bija saspringtāka, nekā to rāda rezultāts. Mana atgriešanās tikai ir sākusies. Šis ir vien ceturtais turnīrs [kopš bērna piedzimšanas] un viss notiek pakāpeniski. Rīt [piektdien] būs nākamā spēle, un redzēsim, kā man veiksies."

Vietu otrajā kārtā Sevastovai iepriekš nodrošināja uzvara pār argentīnieti Huliju Rieru (WTA 116.).

Jau vēstīts, ka Latvijas otrā rakete Darja Semeņistaja (WTA 115.) spēlē par vietu ceturtdaļfinālā zaudēja ķīnietei Sjijui Vanai (WTA 64.), kura turnīrā ir izlikta ar sesto numuru un WTA rangā ieņem 64. vietu.

Turnīrā cietā seguma laukumos uzvarētāja nopelnīs 250 ranga punktu, bet balvu fonds Ostinā nedaudz pārsniedz 260 000 dolāru.

Aizpērn februārī Sevastova uz nenoteiktu laiku pārtrauca tenisistes karjeru, lai sadziedētu iesīkstējušas traumas, bet pirms gada decembrī viņa laida pasaulē pirmdzimto meitiņu Aleksandru.

Sevastovai ir tiesības 12 WTA turnīros startēt ar aizsargāto reitinga pozīciju, kādā viņa bija pirms savainojuma un maternitātes pauzes. Martā viņa plāno spēlēt prestižos turnīros Indianvelsā un Maiami, bet "Grand Slam" līmenī Anastasijas plānos ir Vimbldona un ASV atklātais čempionāts.

Latvijas spēcīgākā tenisiste Aļona Ostapenko februāra pēdējā nedēļā turnīros nepiedalās.