«Rally Liepāja» FOTO un VIDEO atskats: Misēkļi tramplīnos un Seska uzvara

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Jūlija pirmajā nedēļas nogalē notika rallijs "Tet Rally Liepāja" – sacensības bija gan daļa no Latvijas rallija čempionāta, gan daļa no Eiropas rallija čempionāta. Rallisti sacentās Dienvidkurzemes un Talsu novadu ceļos, kur līdzjutēji notiekošo vēroja vairākos leģendām apvītos skatu punktos. Rallijā par absolūtu uzvarētāju kļuva Latvijas pilots Mārtiņš Sesks, bet Liepājas rallijs, kā jau jebkuras citas šī pārbaudījumiem bagātā tehniskā sporta veida sacīkstes, izcēlās ar dažādiem spilgtiem notikumiem. 

Gan Latvijas rallija čempionāta otrajā posmā, kas norisinājās 2. jūlijā, gan Eiropas rallija čempionāta piektajā posmā, kas risinājās divu dienu garumā, triumfēja latviešu rallists Sesks kopā ar stūrmani Renāru Franci. Latviešu ekipāža uzrādīja arī ātrāko laiku visos 12 sacensību ātrumposmos. 

Lai arī Latvijas rallijā labi zināmas un skatītāju iemīļotas skatu vietas bija iekļautas abu sacensību dienu trases maršrutos, pirmā rallija diena pulcēja vairāk līdzjutēju, ņemot vērā to, ka notika cīņa arī starp vairākiem Latvijas sportistiem. 

Rallija pirmās dienas otrā daļa atnesa šķietami ilgi gaidīto lietu, kas skatītājus uz īsu brīdi Talsu apkārtnē atveldzēja, bet vēlāk lika viņiem meklēt līdzi paņemto lietussargu vai patverties zem tuvākā koka zariem.

"Tet Rally Liepāja" trase pēc pirmās dienas lietavām.
"Tet Rally Liepāja" trase pēc pirmās dienas lietavām.

Arī rallistiem lietus sagādāja pamatīgu pārbaudījumu – trases slideno un sauso grants virskārtu pēc pamatīgām lietusgāzēm nomainīja dubļi un peļķes. 

Sacīkšu otrā diena atgrieza sausos laikapstākļus un turpinājās ar vietējo līdzjutēju cerībām par Seska panākumu savā mājas rallijā. Rallija noslēdzošā diena skatītājiem atnesa arī iespēju sekot līdzi sacensībām no vairākām leģendu apvītām skata vietām. 

Līdzjutēju uzmanību svētdien noteikti piesaistīja Vecpils ciema apkārtne un tajā notikušais Vecpils ātrumposms. Tas bija ne tikai sacensību garākais pārbaudījums, bet arī mājvieta labi zināmajām trases vietām – Ķiršu dārzs un Stroķacs tramplīns. 

Tā dēvētajā Ķiršu dārzā skatītāji no kalna nogāzes pie Vecpils baznīcas varēja vērot ātrumposma asfaltēto starta daļu, sekojot ekipāžām, kas ar lielu pienākošo ātrumu tuvojās šaurajam tiltiņam, pēc kura bija jāveic labais pagrieziens ar seguma maiņu, pēc tam grants ceļam vedot kalnā augšup, Vecpils baznīcas virzienā.

Tāpat Vecpils “dopā” bija tramplīns, kas redzējis daudz automašīnu lidojumu, sagriešanos pēc piezemēšanās, kā arī gadu gaitā iemantojis skatītāju sirdis, jeb tā sauktais Stroķacs tramplīns. Arī šoreiz šis viltīgais tramplīns atrada kādu “upuri”. Šajā trases vietā pirms automašīnas riteņu atraušanās no zemes svarīgi, lai tie būtu taisni. Pretējā gadījumā auto pēc piezemēšanās draud sagriešanās un noskriešana no ceļa. 

Šāds liktenis šajā Liepājas rallijā piemeklēja Simonu Vagneru no Austrijas, kurš pieļāva nepieļaujamo kļūdu – spēkrata pacelšanās brīdī bija sagriezis stūri – un attapās pļavā. 

Tieši šī tramplīnam raksturīgā kļūda ir iemesls, kādēļ skatītāju zona nekad nav bijusi garāka un atbalstītāji nav stāvējuši tur, kur austrieša automašīna noslīdēja no ceļa, atzina pieredzējušais rallija fotogrāfs Raimonds Volonts. Viņš norādīja, ka fotogrāfiem drošākā vieta noteikti ir ceļa otrā pusē, bet skatītājiem – organizatoru norādītajās vietās, jo gadu gaitā šeit redzētas vairākas iespaidīgas avārijas.

Savukārt cita raksturīga kļūda Stroķacs tramplīnā, it īpaši divu riteņu piedziņas automobiļiem, ir piezemēšanās uz auto priekšgala. Tieši šāds scenārijs pagājušā gada Liepājas rallijā Mārtiņam Seskam lika izstāties no sacensībām, sabojājot radiatoru pēc auto priekšgala ietriekšanās zemē. Arī šogad neizpalika šādi lēcieni.

Taču skatītājus trases malā priecēja ne vien misēkļi tramplīnos, bet arī nevainojamais mājinieka Seska brauciens.

Ovācijas skatītāju pūlī skaļākās bija, tieši Seska ekipāžai traucoties pa trasi. Jāatzīst – pelnīti, jo liepājnieks demonstrēja patiešām lielisku braukšanu, ko atzina gan pašmāju un pasaules autosporta žurnālisti, gan atbalstītāji, gan Seska konkurenti.

Mārtiņa Seska brauciena spilgtākie mirkļi Liepājas rallijā 

Un, protams, pēc Seska uzvaras Latvijas rallija sabiedrībā bija jūtams prieks un pozitīvu emociju lādiņš, taču visspilgtāk sajūtas pauda latviešu ekipāžas komandas menedžeris, kurš Latvijas sportistus sagaidīja un apsveica rallija finišā. 

"Tet Rally Liepāja" noslēdzās ar trīs absolūti ātrāko ekipāžu kāpšanu uz goda pjedestāla un pelnītu šampanieša lietu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti