Jonass otrais pasaules čempionāta piektā posma kvalifikācijas sacensībās

Latvijas motokrosa braucējs Pauls Jonass sestdien Meksikā izcīnīja otro vietu MX2 klasē pasaules čempionāta sezonas piektā posma kvalifikācijas sacensībās, bet vēl viens latvietis Roberts Justs ieņēma 12.pozīciju.

Leonas trasē Jonass kvalifikācijā zaudēja tikai savam "Red Bull KTM Factory Racing" komandas biedram Džefrijam Herlingam no Nīderlandes.

Latvijas motokrosists kvalifikācijas sākumā bija līderis, taču Herlings vēlāk viņu apsteidza, finišā esot priekšā par 10,9 sekundēm. Tikmēr Justs, kurš arī brauc ar KTM motociklu un pārstāv "HSF Logistics" komandu, 20 dalībnieku konkurencē ieņēma 12.vietu, no līdera atpaliekot par minūti un 19,9 sekundēm.

Pērn septembrī tieši Leonas trasē Jonass izcīnīja karjerā pirmo uzvaru MX2 klases sacensību braucienā, bet pie uzvaras posmā viņš tad netika, jo otrajā braucienā krita.

Kā vēstīts, tad pirms nedēļas iepriekšējā posmā Argentīnā Jonass pirmajā braucienā piedzīvoja kritienu, pēc kura viņa zodam tika uzliktas vairākas šuves. Viņš gan spēja iziet uz starta otrajā braucienā, kurā bija ceturtais, bet posma kopvērtējumā ieņēma 11.vietu. Tikmēr Justs iepriekšējā posmā ieņēma 13.vietu.

Jonass un Justs ir vienīgie Latvijas pārstāvji Meksikas posmā.

Leonas "Grand Prix" izcīņas sacensību braucieni notiks svētdien, savukārt nākamais posms 1.maijā notiks Latvijā - Ķeguma trasē.

Pēc četriem pasaules čempionāta posmiem līderis ar maksimāli iespējamajiem 200 punktiem ir Herlingss, bet otro vietu ar 152 punktiem ieņem šveicietis Džeremijs Sīvers. Savukārt attiecīgi 131 un 130 punktus savākuši krievs Aleksandrs Tonkovs un pērnā gada pasaules vicečempions Jonass. Tikmēr Justs, kurš izlaida šīs sezonas pirmo posmu, ar 55 punktiem ir 13.pozīcijā.

Jau ziņots, ka sezonas pirmajos trīs posmos Katarā, Taizemē un Nīderlandē Jonass ieņēma attiecīgi trešo, piekto un otro vietu.

Jonass pērn aizvadīja pirmo pilno sezonu pasaules čempionātā, līdz pat pēdējam posmam pretendējot uz uzvaru kopvērtējumā, beigās izcīnot MX2 klases pasaules vicečempiona titulu.

Savukārt Justs pirmajos 13 sezonas posmos bija guvis punktus visos braucienos, bet pēc tam viņam sezona priekšlaicīgi noslēdzās traumas dēļ. Noslēgumā latvietis palika 18.vietā.

Herlings ir 2012. un 2013.gada pasaules čempions MX2 klasē, kurā startē motokrosisti līdz 23 gadu vecumam, bet aizpērn un pērn titulu no rokām izlaida traumu dēļ. Viņš atsevišķos pasaules čempionāta braucienos sava karjerā jau ir guvis 100 uzvaras.

Tikmēr prestižajā MXGP klasē sestdien Meksikas posma kvalifikācijā uzvaru svinēja slovēnis Tims Gajsers, kurš pērn tieši Jonasam aizšķērsoja ceļu pretim MX2 klases čempiona titulam. Gajsers kvalifikācijā aiz sevis atstāja daudzkārtējo pasaules čempionu Antonio Kairoli no Itālijas.

Kā zināms, sacensībām prestižajā MXGP klasē gatavojās arī Matīss Karro, kuram tā būtu atgriešanās pasaules čempionātā pēc gada pārtraukuma, tomēr "24MX Honda" komandas braucējs pirmssezonas sacensībās Francijā guva nopietnu ceļgala traumu, saraujot krusteniskās saites. Līdz ar to Karro, kurš līdzīgu traumu guva arī iepriekšējās sezonas sākumā, nevarēs kāpt uz motocikla divus līdz trīs mēnešus un sezonas sākumu izlaiž.

Pasaules čempionātā šosezon paredzēti 18 posmi, no kuriem nākamais risināsies 1.maijā Ķeguma trasē, Latvijā.