Astoņi latvieši startēs vienās no pasaulē grūtākajām enduro sacensībām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Enduro cienītājiem šī nedēļa būs svētki – Rumānijā startēs vienas no pasaulē grūtākajām sacensībām, kas pulcēs gan amatierus, gan profesionālus braucējus no vairāk nekā 50 valstīm. Dalībnieki sacentīsies dažāda grūtības līmeņa trasēs, kur savu meistarību apliecinās arī astoņi Latvijas braucēji. 

Enduro sacensības gan pašu mājās, gan citur pasaulē ir visnotaļ populāras. Tās ir izturības sacensības, kas risinās dažāda seguma un apvidus ceļos. Salīdzinot ar tradicionālo motokrosu, enduro sacīkstes ir krietni garākas, tās mēdz notikt vairāku dienu garumā, un sportistiem uz motocikla jāpavada vairākas stundas. Pēdējos gados pasaulē arvien lielāku popularitāti iemantojis enduro paveids, ko sauc par "hard enduro" jeb grūto enduro. Šis variants ir garāks nekā tradicionālais enduro, notiek sarežģītākā apvidū un kopumā ir krietni prasīgāks gan pret braucējiem, gan viņu tehniku. 

Latvijas motosportisti startēs smagā enduro Rumānijā
00:00 / 03:20
Lejuplādēt

Astoņi Latvijas sportisti devušies uz Rumāniju, lai tur piedalītos vienā no grūtākajiem šāda tipa enduro pasaulē. Viens no Latvijas labākajiem enduro braucējiem Ivo Šteinbergs Latvijas Radio pastāstīja, ka pasaulē šādi enduro ir populāri. Daļai braucēju tas ir hobijs atvaļinājumā, taču arī viņiem jāiztur piecas dienas, tādēļ svarīgi ir sadalīt spēkus visam sacensību laikam.

Sportistiem pirmajā dienā paredzēts prologs Sibiu pilsētas ielās, savukārt pirmajā nopietnajā bezceļu dienā būs jāveic vairāk nekā 200 kilometri, vēsta sacensību oficiālā mājaslapa. Tā kā sacensību organizatori apzināti izvairās no publisku ceļu iekļaušanas sacensību distancē, braucējiem papildu izaicinājumu sagādās orientēšanās trasē. Šteinbergs paskaidroja, ka katrs motocikls ir aprīkots ar navigācijas ierīcēm, kur ierakstīts maršruts, bet papildus jāvadās arī pēc zīmēm, ko vietējie mēdz noraut. Viņš atzīst, ka sacīkstes būs interesantas un laba iespēja daudz ko mācīties. 

Sacensības sāksies otrdien, kad sportisti sacentīsies Sibiu pilsētas ielās, kur būs izvietoti dažādi mākslīgi veidoti šķēršļi. Turpinājumā sekos četras dienas Transilvānijas reģiona kalnos un mežu ceļos. Jau otrajā sacensību dienā sportisti nobrauks vairāk nekā 200 kilometrus bezceļu apstākļos, un arī turpmākajās dienās distance īsāka nekļūs. Kā Latvijas sportistiem būs veicies šajā enduro, noskaidrosies sestdien vakarā, kad pēc piecu dienu braukšanas dalībnieki sasniegs finišu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti