Laura Freiberga izlolotajā trasē Liepājā motokrosa simtgades atklāšanas sacensības

17. martā Liepājā būs īsti motokrosa svētki. Latvijas Motosporta federācijas (LaMSF) simtgades sacensības notiks motoparkā "Lauma", kas vienlaikus būs pirmais Baltijas Jūras kauss motokrosā. Plānots, ka sacensībās startēs vairāki no Eiropas spēcīgākajiem motosportistiem. Organizators Lauris Freibergs ar lielu aizrautību rīko ne tikai sacensības, bet daudzu gadu garumā ieguldījis lielu darbu moto parka attīstībā.

Laura Freiberga izlolotajā trasē Liepājā motokrosa simtgades atklāšanas sacensības
00:00 / 05:43
Lejuplādēt

Virs moto parka "Lauma" plīvo Latvijas, Ukrainas, Zviedrijas, Polijas un citu valstu karogi, gaidot īpašo notikumu. Trasē atrodas gan lieli, gan pavisam mazi motokrosa braucēji, kuri ar apbrīnojamu līdzsvaru turas trasē un pārvalda savus krosa motociklus.

Pēc treniņa Latvijas Radio uzrunāja desmit gadus jauno Aleksu Mauriņu. Viņu no Saldus uz treniņiem Liepājā trīs reizes nedēļā vedot tētis. "Es braucu ar moci jau piekto gadu. Tas ir jautri, nezini, kas būs, interesanti. Ilgi jātrenējas," sacīja Aleksa.

Trasē dodas trenēties Uldis Feibergs, motokrosista Laura Freiberga dēls, kurš gājis tēva pēdās un ir viņa sasniegumu turpinātājs. Uldis lepojas ar tēta padarīto moto trasē Liepājā: ""Laumas" mototrase ir milzīgs mana tēva ieguldījums gan laikā, gan līdzekļos. Kāda ir šīs vietas izaugsme, to brīžiem pat nevar aptvert. Kad kāds atbrauc, šķiet, ka te tā ir bijis, bet, kad padomā dziļāk, tad te bija tikai krūmi, velēna un zāle. Šajā trasē esmu izaudzis."

Uldis Freibergs startēs spēcīgāko grupā. Pats trenējas jau vienpadsmit gadus. "Šajās sacensībās, Baltijas kausā es piedalīšos saucamajā MX klasē, pašā stiprākajā. Tētis šīs sacensības ļoti ilgi gatavo, gatavošanās procesā viņš ir sasaucis ļoti spēcīgus dalībniekus, sportistus. Man kā mājiniekam būs jāiespringst uz top 10," atzina Uldis.

Pieredzējušo motosportistu, treneri un sacensību rīkotāju Lauri Freibergu var saukt par vienu no šī sporta veida leģendām un motosporta attīstītāju Kurzemē. Izcīnījis Eiropas čempiona titulu, tagad savu enerģiju iegulda, audzinot jauno motosportistu paaudzi un attīstot motoparku Liepājā, ko sācis veidot pirms deviņiem gadiem.

"Vajadzēja vietu, kur pašam pabraukāt. Sākumā ar lāpstu un cirvīti patīrīju krūmiņus, lai būtu aplītis kur pabraukt, tāds bija sākums. Pērn te bija Liepājas kauss, tagad jau ir Baltijas kauss," pastāstīja Lauris Freibergs.

Viņš ieskicēja sacensībās gaidāmos startus: "Mazākie no 6 gadu vecuma piedalīsies sacensībās, amatiera klase un jaunieši. Bet pati skatāmākā un ātrākā būs MX1 un MX2 klase, kur brauc īsti profesionāļi. Braucēju sastāvs ir fantastisks."

Trase uzlabota, būs lielāks stāvlaukums un tribīnes skatītājiem, tāpēc sacensības varētu kļūt ikgadējas. Baltijas jūras kauss Liepājā būs Latvijas Motokrosa federācijas simtgades notikums.

"Zīmīgi, ka tās būs Latvijas Motosporta federācijas tieši simtgades pirmās atklāšanas sacensības, zelta 100, kas ir ļoti nozīmīgi motosportam. Vēl ir plāns uzlabot, trases malas iekopt, veidot lielāku skatītāju stāvlaukumu un sportistu stāvlaukumu, lai būtu iespējas vēl kādai papildu  klasei, lai var braukt visi, kas vien vēlas," ieceres atklāja Lauris Freibergs.

Viņš prognozē, ka šogad Baltijas jūras kausā Liepājā varētu piedalīties pat 170 braucēju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti