Mājinieku Seska/Franča ekipāža Eiropas rallija čempionāta posmā Liepājā gatava «turēt tempu»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Nedēļas izskaņā gaidāmajā Eiropas rallija čempionāta (ERC) posmā "Tet Rally Liepāja" vidējais ātrums trasē būs liels, taču tā ir priekšrocība mājinieku ekipāžai – Mārtiņam Seskam/Renāram Francim –, kas ir gatava turēt tempu. Tā portālam LSM.lv norādīja ekipāžas stūrmanis Francis. 

ĪSUMĀ: 

Ar Renāru Franci par Liepājas rallija un sezonas gaidām sarunājās LSM.lv ziņu redaktors Edgars Zicāns.

Edgars Zicāns: Eiropas rallija čempionāta (ERC) Latvijas posmā startējat pēc pirmās šosezon izcīnītās uzvaras Polijā. Sezonas kopvērtējumā esat dalītā otrajā pozīcijā, bet sezona vēl tikai gandrīz pusē. Kā jūs vērtētu sezonu līdz šim – vai viss sanācis, kā bija iecerēts sezonas sākumā? 

Renārs Francis: Šogad ERC vērtība ir kāpusi ar to, ka visos čempionāta posmos startē tādi pasaules elites piloti kā Haidens Padons un Madss Ostbergs, kas ir daži no ātrākajiem pasaules rallija čempionāta braucējiem. Arī tehniski latiņa ir kāpusi. Un tas čempionātam piešķir vēl lielāku izaicinājumu un azartu. Pirmie posmi, ne bez sarežģījumiem, parādīja, ka rezultāti un potenciāls ir.

Spējam būt gana ātri, bet jāiegulda laiks un kilometri, pieredze vēl jākrāj, lai rezultāts būtu stabils.

Apskatot ERC sezonas trīs startu rezultātus, redzama skaidra progresa līkne. Kas šajā ziņā bijis dominējošais faktors – arvien parocīgāki ralliji vai labāka saprašanās ar jauno auto? 

Sportā vienmēr ir kāpumi un kritumi, bet nesenie ralliji  ir bijuši pateicīgāki, to segums mums tīkamāks. Esam labi ieskrējušies. Šī mums ir otrā sezona ar pilnpiedziņas auto un pirmā pilnā sezona ar "Škoda Fabia RS Rally2" un domāju, ka Mārtiņš  ir viens no pirmajiem elites pilotiem, kas šo jauno modeli ir labi iepazinis un nu jau bauda katru braucienu. 

Bijušas jau vairākas iespējas šosezon sacensību režīmā iepazīt jauno auto. Cik lielā mērā esat atraduši sev piemērotākos regulējumus jaunajai "Škoda" mašīnai uz Liepājas ralliju?

Strādājam ar komandu "Sports Racing Technologies" – viņi ir perfekcionistu komanda, kam viss ir atstrādāts līdz sīkumiem. Ir bāzes regulējumi katrai sacīkstei, kurus pielāgojam pēc treniņiem un reaģējot uz situācijām sacensību laikā. 

Renārs Francis
Renārs Francis

Uz starta Liepājā autorallija pasaules acis kā mājiniekam būs pievērstas Mārtiņam un jūsu ekipāžai. Viena lieta ir braukt pa sev zināmiem ceļiem, cita – būt par latiņu citiem. Kādu lomu jūsu sniegumā spēlē tas, ka Liepājas rallijā būsiet atskaites punkts citiem braucējiem? 

Tā pastiprinātā uzmanība uz mums Liepājas posmā jau vairāk vai mazāk ir bijusi vienmēr. Bet šogad īpaši. Emocionāli tas noteikti nav viegli. Mārtiņš dara visu, lai pēdējā nedēļā norobožotos no visa liekā un maksimāli koncentrētos sacensībām. 

Šī gada sacensībās ir iekļauti ceļa posmi, kas iepriekš nav bijuši, tāpēc es uztveru šo sacensību kā jebkuru pilnīgi jaunu ralliju – brauksim to kā no jauna, ar paaugstinātu uzmanību un arī baudu.

Protams, ģimenes, draugu un fanu atbalsts mājas sacīkstes padara īpašas. Ja visu izdodas paveikt labi, lepnums arī ir dubults.

Kas varētu būt izšķirošais cīņā par uzvaru šogad Liepājas posmā? 

Ātrums. Kurš jau no starta spēs braukt ātri un uzstādīs tempu, tas arī uzvarēs. Riepas un inženieru darbs tam ir izcils pamats. 

Daudz tiek dzirdēti salīdzinājumi, ka Polijas un Latvijas posmi ir pārāk līdzīgi, jo trase esot plata un ātra. Kas, salīdzinot ar pārējiem kalendāra posmiem, Liepājas rallijā ir sarežģītākais?

Polijā vidējie ātrumi trasē bija ļoti augsti. 

Liepājā tie arī būs augsti, un tā ir mūsu priekšrocība. Esam gatavi turēt tempu. 

Liepājā varētu būt arī nedaudz cietāks segums nekā Polijā, mazākas špūres. 

Galvenā atšķirība jau ir tā, ka mājas sacensībās visapkārt runā latviski, esam visu uzmanības lokā un ir grūtāk pamukt no visiem, lai gatavotos. Tad psiholoģiskais darbs ar sevi jāiegulda lielāks. 

Seska/Franča ekipāža ātrumposmā
Seska/Franča ekipāža ātrumposmā

Kurš no atlikušajiem sezonas posmiem jums būs lielākais izaicinājums? Kāpēc? 

Gaidām visas sacensības. Grūti izcelt kādu vienu, jo visiem posmiem gatavojamies ar atbildību, katrā ir savi izaicinājumi.

Uz grants seguma mums ir lielāka pieredze, un, manuprāt, visi no mums sagaida augstākos rezultātus grants rallijos.

Interesanta pieredze noteikti būs jaunajos ERC posmos – Zviedrijā un Ungarijā. 

Kas ir galvenais uzstādījums atlikušajai sezonai? 

Braukt, cik labi vien varam. Darīt savu darbu un gūt baudu no tā.

KONTEKSTS:

Eiropas rallija čempionāta (ERC) sezona ar ceturto posmu turpināsies Latvijā, kad 16.–18. jūnijā norisināsies "Tet Rally Liepāja". Jau 11. reizi par rallija bāzes pilsētu kļūs Liepāja, bet sacīkstes norisināsies Tukuma, Talsu, Kuldīgas un Liepājas apkārtnē. Uz starta izies 58 ekipāžas no 27 dažādām valstīm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti