Dienas ziņas

Gruzijas parlaments pieņem "ārzemju aģentu" likumu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rallijkross kļūst populārs bērnu un jauniešu vidū

Ralijkross kļūst populārs bērnu un jauniešu vidū

Jauniešu vidū arvien populārāks kļūst rallijkross. Lai arī vecākiem šis sporta veids izmaksā dārgi un iegūts ne viens vien sirms mats, tomēr tas ir vērtīgi  – bērni iemācās pārvarēt sevi, laiku pavada lietderīgi un kļūst mērķtiecīgāki. 

Deviņgadīgo Tomu var dēvēt par rallijkrosa lietpratēju – viņš trasē dodas jau trešo sezonu. Pirms tam kopā ar vecākiem izmēģināti dažādi sporta veidi, līdz uzvarēja ātrums.

"Vieglatlētiku, slidošanu, futbolu, visam izgājām cauri. Nebija mans. Izbraucām mini bagiju, nu ar kartingu – un aizbrauca uzreiz. Sākumā braucām ar pufiņu, tad iesēdāmies pēc pufiņa mazliet ātrākā, un tad iesēdāmies jau sporta kartingā. Nobraucām treniņus, un dabūju 2. labāko laiku un teica – taisiet licenci un tiekamies gonkā," stāstīja rallijkrosa sportists Toms Bumbiers.

Tagad Tomam ir sapnis trīs gadus būt pirmajam. Un tālākie mērķi – pārspēt čempionu, zviedru Timmiju Hansenu.

Rallijkross nav lēts sporta veids, tomēr tas attaisnojas – bērns kļūst mērķtiecīgāks, neatlaidīgāks un nav laika muļķībām. Tiesa, vecākiem mati ātri vien paliek sirmi, sacīja jaunā sportista mamma.   

"Jā, nu tiešām tas prasa pacietību, nervus, un skatīties, kā tavs mazais bērniņš tur trasē brauc un tu neko tur nevari izdarīt," klāstīja Toma mamma Liene.

Šobrīd atklāta Latvijas–Lietuvas rallijkrosa čempionāta sezona. Ik gadu pasākumus apmeklē arvien vairāk jauniešu un bērnu, šogad jau ap 25, kas liek justies droši par jaunās paaudzes ienākšanu Latvijas rallijkrosā. 

"Liels prieks, ka jaunieši ne tikai sēž, kā tagad moderni teikt, telefonos un tā tālāk, bet iesaistās tiešām tehniskajās lietās, un mēs nekur dzīvē neizbēgsim bez tehniskajām lietām," sacīja Latvijas, Lietuvas rallijokrosa čempionāta organizatotrs Jānis Bergs.

Nākamās rallijkrosa sacensības gaidāmas 19. maijā Jēkabpilī, kurās piedalīsies arī Toms Bumbiers un citi jaunieši. Pirmajā sacencību posmā Toms Bumbiers palika ceturtais, bet viņš cer, ka drīz plūks uzvaras laurus.

Toms Bumbieris
Toms Bumbieris

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti