Daudzsološais autosportists Štolcermanis: Uz nākotni skatos ar mērķi braukt formulā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Talantīgais latviešu kartingists Tomass Štolcermanis ir tikai 15 gadus vecs, taču jau stabili spēj uzrādīt labus rezultātus. Viņa progress daudziem autosporta faniem dod cerību, ka latvietim ir potenciāls, lai kāptu pa autosporta karjeras trepēm un kļūtu par formulas pilotu. Štolcermanis sarunā ar Latvijas Radio pastāstīja, ka nākotnē skatās uz braukšanu formulā, lai arī ceļš līdz tam nebūs viegls.

Štolcermanis katru mēnesi vairāk nekā trīs nedēļas pavada ārpus Latvijas, dažādās valstīs piedaloties treniņbraucienos un sacensībās. Pirmdienas un otrdienas parasti esot brīvdienas, kad jaunais sportists atpūšas un attālināti mācās skolā. Trešdien jau sākas kartinga treniņi, kam ceturtdien un piektdien seko dažādi oficiālie braucieni.

Saruna ar Latvijas kartingistu Tomasu Štolcermani
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Lielākoties kartinga dzīve notiek Itālijā, taču ir reizes, kad jādodas arī uz citām valstīm. Lai arī daudz iznāk ceļot, jaunais sportists šos braucienus neuztver kā tūrisma ceļojumus.

"Protams, ka katrā gonkā ir jācīnās un katrā gonkā nebūs viegli. Ir jāizliek viss ko tu vari, bet ir jābrauc arī ar prieku. Jābrauc tā, ka tev patīk tas, ko tu dari, nevis tā, ka tas ir vienkārši jādara," teica Štolcermanis.

Latvijas autosportists īsti neatceras, kāpēc izlēma nodarboties tieši ar kartingu, taču braukt ar to sāka jau trīs gadu vecumā. 

"Tagad iznāk, ka braucu jau 12 gadus. Tētis mani mazā kartingā pirmo reizi iesēdināja, un no tā brīža, es vienkārši neesmu apstājies. Bet jā, nebija tā, ka es pats trīs gadu vecumā teicu, ka braukšu kartingā," pastāstīja Štolcermanis. Sportists uzsver arī to, ka rezultāti nāk tikai tādēļ, ka 12 gadu garumā ir ieguldīts ļoti smags darbs, bez kura sasniegumi nebūtu iespējami.

Štolcermanis sacensībās brauc "OK" klasē, kur piedalās sportisti no 14 gadu vecuma. Šajā klasē startē visas pasaules autosportisti, kuri pēc vecuma ir gan Tomasa vienaudži, gan arī pieaugušāki braucēji. Šogad latvietis piedalījās 30 sacensībās, kas aizvadītas 30 nedēļu garumā.

Latvijas kartingists, septembrī, pasaules kartinga čempionāta "OK" klasē izcīnīja 7.vietu. Oktobra sākumā viņš kļuva par "WSK Open Cup" čempionu sevis pārstāvētajā klasē.

Kartingā Tomass brauc Itālijas "Energy Corse" komandā.

Līdzīgi citiem jaunajiem autosportistiem, arī Tomasa mērķis ir kļūt par Pirmās formulas (F-1) pilotu. Sportists gan atzīst, ka šis mērķis ir sarežģīts.

"Ļoti, ļoti daudzu autosportistu mērķis ir braukt F-1, bet tas protams, ir ļoti liels mērķis. Protams, tādu var uzstādīt. Es skatos uz nākotni braukt formulā, jā. Lēnām ejam uz to, ka sāksim braukt formulā un ja visas zvaigznes saliksies, tad cerēsim arī uz F-1. Protams, ka tas ir atkarīgs no situācijas," atzina Štolcermanis.

Lielākoties autosporta karjeras trepes iesākas tieši ar kartingu, kas vēlāk pāriet uz citu autosporta atzaru. Formulām, vispirms ir jāiziet cauri Ceturtajai, Trešajai un Otrajai formulai. Pēc stabiliem un augsta līmeņa rezultātiem Otrajā formulā, var gaidīt, kad interesi izrādīs arī kāda F-1 komanda. Jaunais latvietis cer, ka karjeras laikā viņam izdosies tikt līdz pašai trepju augšai.

Vasarā Tomasa vārds izskanēja saistībā ar itāļu autoražotāja "Ferrari" jauno braucēju akadēmiju, uz kuru viņš bija uzaicināts ar vēl trīs topošajiem autosportistiem.

"Jā, mums "Ferrari" akadēmija deva iespēju piedalīties, kas, protams, bija diezgan nereāli un ļoti labi pavadītas četras dienas. Pirmajā dienā mēs apskatījām visu "Ferrari" rūpnīcu, kas atrodas Maranello pilsētā. Divas dienas braucām ar Ceturto formulu, un es esmu ļoti lepns, ka es pirmos apļus un vispār pirmās dienas varu pavadīt ar "Ferrari", kas ir katram bērnam vai autosportistam kā sapnis. Gāja ļoti labi, mums tur vēl bija trīs braucēji, bet es pirmajām reizēm parādīju ļoti labus rezultātus," pastāstīja Štolcermanis.

Itālijas gigantu akadēmijā jaunie sportisti vairākas stundas pavadīja formulas simulatorā, lai iepazītos ar trasi. Vēlāk sekoja braukšana ar īstu Ceturto formulu, kur katrs braucējs parādīja, uz ko ir spējīgs.

"Progress bija ļoti labs un visu laiku bija tikai labāk un labāk. Tieši tāpēc arī esmu priecīgs," teica Štolcermanis.

Par turpmāku sadarbības turpināšanu sarunas vēl nav bijušas, taču sportists ir ļoti priecīgs par iegūto pieredzi.

Viena no Tomasa labajām īpašībām ir tas, ka viņš pēc slikta rezultāta vai brauciena viņš nepadosies un darīs visu, lai izpildītu uzstādīto mērķi. 

"Pēc katra nobrauktā brauciena, tu vienmēr zini, ka vari vēl labāk. Es vairāk eju tieši uz to, ka ir jāpieļauj mazāk kļūdas un vienkārši visu laiku vajag ātrāk un labāk. Iespējams, tieši tāpēc es dažreiz neesmu apmierināts vai tik priecīgs, jo zinu, ka varēju daudz labāk," atzina jaunais latviešu kartingists.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti