Rallija ekipāža Sesks/Francis Eiropas čempionāta Zviedrijas posmā sīvā cīņā izcīna 3. vietu

Latvijas rallija ekipāža Mārtiņš Sesks/Renārs Francis ("Škoda Fabia RS Rally2") Eiropas rallija čempionāta (ERC) sezonas piektajā posmā Zviedrijā sīvā cīņā izcīnīja 3. vietu. Rallijā triumfēja bijušais Latvijas čempions, Zviedriju pārstāvošais Olivers Solbergs ("Volkswagen Polo GTI R5").

ĪSUMĀ:

• Latvijas ekipāža pēc rallija pirmās dienas ierindojās sestajā pozīcijā.
  • Sesks jau no sestdienas pirmā ātrumposma tuvojās līderu trijniekam.
  • Rallija izskaņā noritēja sīva cīņa par 3. vietu, taču latvieši nosargāja vietu uz goda pjedestāla.
  • 4. pozīcijā finišējušā ekipāža latviešiem zaudēja nieka 3,3 sekundes.
  • Rallijā uzvarēja Olivers Solbergs, 2. vietā – sezonas līderis Heidens Padons.
  • Sezonas kopvērtējumā pēc pieciem rallijiem Sesks/Francis ierindojas 2. vietā.

Latvijas ekipāža pēc sacensību pirmajiem astoņiem ātrumposmiem piektdien ierindojās sestajā pozīcijā, no goda pjedestāla atpaliekot par 5 sekundēm. Sestdien braucēji spēkojās noslēdzošajos astoņos "dopos" kopumā nedaudz vairāk kā 76 kilometru garumā.

Sesks jau no sestdienas pirmā ātrumposma tuvojās līderu trijniekam. Pēc pirmā dienas ātrumposma latviešu ekipāža pakāpās uz piekto pozīciju kopvērtējumā. Nākamajā "dopā" avāriju piedzīvoja norvēģis Frenks Tore Larsens ("Volkswagen Polo GTI R5"), kas Seskam ļāva pakāpties jau uz ceturto pozīciju.

Seska/Franča ekipāža 2023. gada Zviedrijas ERC posmā.

Pēc trešā ātrumposma gan Sesks/Francis atkrita uz piekto pozīciju, jo latviešus apsteidza krievu braucējs Nikolajs Grjazins ("Škoda Fabia RS Rally2").

Sesks piekto vietu ieņēma līdz sestajam ātrumposmam, pēc kura atkal bija redzamas lielākas izmaiņas rezultātu tabulā. Riteni pārsita tobrīd visu sestdienu trešajā vietā esošais soms Miko Heikila ("Škoda Fabia R5 Rally2 evo"), atkrītot uz 12. pozīciju. Savukārt Sesks šajā "dopā" uzrādīja otru ātrāko laiku, apsteidzot Grjazinu un pakāpjoties uz 3. pozīciju.

Pirms noslēdzošajiem diviem sacīkšu pārbaudījumiem Sesks ieņēma 3. vietu, Grjazinu apsteidzot par nieka 2,2 sekundēm. Priekšpēdējā ātrumposmā Grjazins pietuvojās latviešu ekipāžai par 0,7 sekundēm. Savukārt rallija pēdējā, 9 kilometru garajā ātrumposmā Sesks spēja ne tikai nosargāt 3. pozīciju, bet vēl nedaudz palielināt pārsvaru pār Grjazinu.

Līdz ar to Zviedrijas rallijā uzvaru ar solīdu pārsvaru izcīnīja Latvijas rallija eksčempions Solbergs. Otrajā vietā ierindojās pašreizējais ERC sezonas līderis, jaunzēlandietis Heidens Padons ("Hyundai i20 N Rally2"), kurš Solbergam zaudēja 22,5 sekundes. Taču trešo vietu izcīnīja Latvijas ekipāža Sesks/Francis. Latvieši 4. vietā finišējušo Grjazinu apsteidza par 3,3 sekundēm.

Zviedrijas ERC posma kopvērtējums

Sesks sacensību noslēgumā norādīja, ka rallijs neiesākās tā, kā cerēts, taču tā gaitā izdevās uzlabot sniegumu. "Piektdienas rītā bijām vīlušies, bet ar komandu turpinājām smagi strādāt visa rallija gaitā," pauda Sesks.

Pēdējā jeb tā dēvētajā "Power stage" ātrumposmā piecu ātrāko laiku īpašnieki noplena papildu punktus čempionāta kopvērtējumam. Sesks/Francis šajā ātrumposmā uzrādīja otro ātrāko laiku, tādējādi nopelnot papildu 4 punktus, bet sezonas līderis Padons ar ātrāko laiku saņēma piecus punktus.

Pēc pieciem aizvadītiem rallijiem sezonas līderis arvien ir Padons (142 punkti), otrajā vietā – Sesks (108 punkti), bet trešajā vietā ierindojas norvēģis Madss Ostbergs (80 punkti).

Pirmajā ERC sezonas posmā Portugālē Sesks/Francis ierindojās 12. pozīcijā, otrajā rallijā Kanāriju salās ieņēma devīto vietu, bet Polijā un Liepājā izcīnīja uzvaru.

ERC sezonā vēl gaidāmi trīs posmi. Nākamais no 29. līdz 30. jūlijam notiks Itālijā, taču pēcāk ralliji gaidāmi Čehijā un Ungārijā.