Tīruma septītā, Vītola astotā Pasaules kausa posmā kamaniņu sportā

Elīza Tīruma svētdien Vinterbergas trasē Vācijā Pasaules kausa kamaniņu sportā posmā ierindojās septītajā, Elīna Ieva Vītola astotajā un Sigita Bērziņa 13.vietā.

Pirmajā braucienā, trasei strauji zaudējot kvalitāti, ilgu laiku divvadībā bija Vītola un Sigita Bērziņa, kuras startēja ar attiecīgi septīto un astoto numuru.

Nedaudz ātrāka bija Vīitola, kura gan nedaudz kļūdījās un trasi veica 56,939 sekundēs. Bērziņa finišēja pēc 57,053 sekundēm.

Divvadību izjauca tikai ar 21.numuru startējusī Jekaterina Katņikova no Krievijas, iespraucoties pa vidu Latvijas sportistēm, bet Vītolu pēc pirmā brauciena par nieka trim sekundes tūkstošdaļām apsteidza vien vāciete Natālija Geizenbergere.

Trešā bija Katņikova, kura vācietei piekāpās 0,031 sekundi, ceturtā - vēl viena vācu braucēja Jūlija Taubica, kura no tautietes atpalika 83 sekundes tūkstošdaļas, piektā - Bērziņa (+0,117) un sestā - Itālijas pārstāve Nina Cīgelere (+0,127).

Trešā Latvijas pārstāve Elīza Tīruma, kura startēja ar 26.numuru 28 braucēju konkurencē, brauca bez acīmredzamām kļūdām, taču ātrums strauji samazinājās, finišējot vien 23.vietā, Geizenbergerei zaudējot 0,513 sekundes.

Arī daudzas citas favorītes, kuras startēja beigās, nespēja sasniegt labu rezultātu. Piemēram, triju sacensību uzvarētāja austriete Madeleine Egle ieņēma vien 17.vietu (+0,382).

Otro braucienu teicami veica Tīruma, kura startēja piektā un tobrīd konkurentes apsteidza par vairāk nekā pussekundi. Pirmā viņu apsteidza sešas pozīcijas vēlāk braukusī Egle.

Kad bija nobraukušas visas konkurentes, Tīruma bija uzrādījusi ceturto ātrumu otrajā braucienā. Tas deva septīto vietu divu braucienu summā 0,529 sekundes aiz uzvarētājas.

Bērziņai izdevās braucienu veikt bez lielām kļūdām, kaut trases lejasdaļā viņa knapi izvairījās no apmaļu skaršanas. Braucienā viņai 18., bet divu braucienu summā - 13.rezultāts (+0,776).

Vītola, tāpat kā pirmajā braucienā, nedaudz nokļūdījās trases lejasdaļā, braucienā ierindojoties 14.vietā, bet divu braucienu summā - astotajā vietā - uzreiz aiz Tīrumas (+0,560).

Pirmajās četrās vietās ierindojās trīs Vācijas un viena Austrijas sportiste, bet ceturtā Vācijas kamaniņu braucēja Dajana Eitbergere, tāpat kā pirmajā braucienā amerikāniete Emilija Svīnija, piedzīvoja kritienu.

Uzvaru izcīnīja Taubica, kura finišēja pēc minūtes un 53,167 sekundēm, otrajā braucienā ierindodamās otrajā vietā.

Otrā bija Geizenbergere, kurai piektais labākais laiks otrajā braucienā un 0,241 sekundes atpalicība no tautietes.

Uz trešo vietu no 17.vietas pēc pirmā brauciena izdevās pakāpties Eglei, kura pēc uzvaras otrajā braucienā finišā Taubicai zaudēja 0,256 sekundes, apsteidzot vēl vienu vācieti Annu Berreiteri, kura braucienā sasniedza trešo labāko laiku, par 0,019 sekundēm.

Pasaules kausa kopvērtējumā līdere ar 694 punktiem ir vāciete Jūlija Taubica, 592 iekrājusi austriete Madeleine Egle, bet 535 punkti ir vācietei Annai Berreiterei.

Tīruma ar 413 punktiem ir piektā, bet Aparjode, kura nav startējusi jau divās sacensībās, ieņem sesto pozīciju ar 303 punktiem. Bērziņa ar 119 punktiem sešos no astoņiem startiem ir 23., bet Vītola iekrājusi 118 punktus piecās sacensībās un ir 24., kamēr Zirne ar 17 punktiem vienās sacensībās ir 45.pozīcijā.

Tīrumai bija garantēta vieta pamatsacensībās, bet Bērziņa un Vītola tām kvalificējās Nāciju kausā, kurā ieņēma attiecīgi desmito un 11.pozīciju.

Latvijas vadošā kamaniņu braucēja Kendija Aparjode pēdas traumas dēļ nestartēja. Tāpat savainojumu turpina dziedēt Ulla Zirne.

Aparjode šosezon posmos Sočos izcīnīja sudraba un bronzas medaļas, bet, gatavojoties piektajam posmam, guva traumu. Tīruma visos piecos iepriekšējos etapos bija finišējusi pirmajā desmitniekā, bet vēl nav kāpusi uz goda pjedestāla, kamēr pārējām trim latvietēm nebija izdevies izcīnīt vietas pirmajā desmitā.

Plkst.13.50 notiks sacensības komandu stafetē.

Jau ziņots, ka sestdien Mārtiņš Bots/Roberts Plūme izcīnīja ceturto vietu, kamēr Juris un Andris Šici piedzīvoja kritienu un ieņēma 18.vietu. Vieninieku sacensībās Kristers Aparjods un Gints Bērziņš ieņēma astoto un devīto vietu, kamēr Riks Kristens Rozītis un Artūrs Dārznieks bija attiecīgi 15. un 19.pozīcijā.

Nākamnedēļ kamaniņu sportisti pulcēsies Siguldā. Mēneša vidū, 15./16.janvārī, būs astotais posms Oberhofā, Vācijā, bet 22./23.janvārī Sanktmoricas trasē, Šveicē norisināsies Pasaules kausa fināls un vienlaikus arī Eiropas meistarsacīkstes.

Sezonas kulminācija būs no 4. līdz 10.februārim, kad Jaņcjinas trasē Pekinā norisināsies cīņa par olimpiskajām medaļām.