Šicu kamaniņu divnieks Oberhofā 5.vietā, Aparjods individuāli tuvāk TOP10 beigām

Brāļu Andra un Jura Šicu kamaniņu divnieka ekipāža sestdien Oberhofas trasē, Vācijā, ieguva 5.vietu sezonā priekšpēdējā Pasaules kausa posmā. Vīriešu sacensībās labākais Latvijas kamaniņu izlasē bija 9.vietu ieguvušais Kristers Aparjods, liecina rīkotāju informācija.

(papildināts pēc divnieku ekipāžu sacensībām)
Uzvarēja Vācijas ekipāža Toni Egerts/Saša Benekens ar rezultātu divu braucienu summā viena minūte un 22,651 sekunde. Viņu tautieši Tobiass Vendls/Tobiass Arlts atpalika 0,316 sekundes un bija otrie, savukārt vietu uz pjedestāla zemākā pakāpiena nopelnīja itālieši Emanuels Rīders/Simons Kaincvaldners 0,451 sekundi aiz uzvarētājiem.

Šici no uzvarētājiem atpalika 0,492 sekundes, bet iekļūšana pieciniekā viņiem ļāva pirms pēdējā posma saglabāt vadību Pasaules kausa kopvērtējumā.

Otra Latvijas ekipāža Mārtiņš Bots/Roberts Plūme sacensības noslēdza 13.vietā.

Pirmajā braucienā Šici bija piektie, savukārt Bots/Plūme sasniedza 14.vietu.

Vīriešiem mājas trasē dominēja vācieši, aizņemot visu goda pjedestālu, bet nākamās četras vietas ieguva Austrijas sportisti. Divu braucienu summā uzvarēja sezonas līderis Johaness Ludvigs ar rezultātu viena minūte un 25,069 sekundes. Otrais bija 0,304 sekundes lēnākais Makss Langenhāns, bet trijnieku noslēdza Felikss Lohs 0,316 sekundes aiz uzvarētāja.

Gints Bērziņš un Artūrs Dārznieks ieguva attiecīgi 14. un 17.vietu.

Pēc pirmā brauciena Aparjods bija 11., Bērziņš ierindojās 16. pozīcijā, bet Dārznieks ieņēma 18.vietu.

Sievietes brauks svētdien, kad paredzēta arī komandu stafete.

Sezonā galvenais starts kamaniņbraucējiem būs februārī Pekinas olimpiskajās spēlēs. Latviju kamaniņu sportā Pekinā pārstāvēs pa trim sievietēm un vīriešiem, kā arī divas divnieku ekipāžas.