Nāciju kauss kamaniņu sportā Siguldā

EČ un PK izcīņas 5. posms kamaniņu sportā Siguldā 1. diena. Mārtiņš Bots un Roberts Plūme

Eiropas čempionāts un Pasaules kausa izcīņas 5. posms kamaniņu sportā Siguldā. 1. diena

Latvijas kamaniņu braucējiem divi sudrabi un divas bronzas Eiropas čempionātā Siguldā

Kamaniņu divnieks Mārtiņš Bots/Roberts Plūme sestdien Siguldā izcīnīja otro vietu Pasaules kausa posmā un nopelnīja sudrabu Eiropas čempionāta ieskaitē, bet otra Latvijas vīriešu ekipāža Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts ieguva bronzu. Sieviešu divniekiem sudrabu izcīnīja mājinieces Anda Upīte/Sanija Ozoliņa, tikmēr vīriešiem vieninieku konkurencē par bronzas medaļnieku kļuva Kristers Aparjods, liecina rīkotāju informācija.

(papildināts pēc vīriešu sacensībām)
Latvijas vīriešu divniekiem neizdevās noturēties pirmajā braucienā iegūtajās augstākajās pozīcijas, jo summā uzvaru nodrošināja trīskārtējie olimpiskie čempioni vācieši Tobiass Vendls/Tobiass Arlts ar rezultātu viena minūte un 24,022 sekundes.

Bots/Plūme divu braucienu summā zaudēja 0,062 sekundes, savukārt Ševics-Mikeļševics/Krasts no čempioniem atpalika 0,089 sekundes. Otrajā braucienā Bots/Plūme bija ceturtie ātrākie, turpretim Ševics-Mikeļševics/Krasts sasniedza piekto rezultātu, kas viņiem neliedza pirmo reizi karjerā kāpt uz pjedestāla pieaugušo konkurencē.

Eiropas čempionāta medaļnieces sieviešu divnieku ekipāžu sacensībās

Sacensībās sieviešu divniekiem uzvarēja Pasaules kausa sezonas līderes itālietes Andrea Fetere/Mariona Oberhofere ar rezultātu viena minūte un 26,281 sekunde. Upīte/Ozoliņa atpalika 0,501 sekundi, bet bronzas godalgas nopelnīja vācietes Džesika Degenharte/Šeijīna Rozentāle 0,558 sekundes aiz uzvarētājām.

Pirmajā braucienā Bots/Plūme izvirzījās līderos ar 0,009 sekunžu pārsvaru pār tuvākajiem konkurentiem Ševicu-Mikeļševicu/Krastu, bet Vendls/Arlts tobrīd bija trešie.

Mārtiņš Bots par veikumu Eiropas čempionātā
00:00 / 00:21
Lejuplādēt

Bots pēc sacensībām atzina, ka sudraba medaļa priecē, bet ir arī rūgtums, ka neizdevās sasniegt iecerēto. "Ir vēl kur augt, mazāk kļūdiņas vajag trasē, un tad jau tas zelts arī būs," paskaidroja Bots.

Savukārt Ševics-Mikeļševics savas ekipāžas veikumu novērtēja kā ļoti apmierinošu, un sasniegtais rezultāts deva gandarījumu. Otrajā braucienā ekipāžai bija vairāk kļūdu trases augšdaļā, tādēļ tendences trasē nebija tik labas, lai noturētos otrajā vietā, piebilda Ševics-Mikeļševics.

Eduards Ševics-Mikeļševics par veikumu Eiropas čempionātā
00:00 / 00:33
Lejuplādēt

"Tiešām priecīgi esam. Neteiktu, ka pārāk lielas tās emocijas bija, jo zinājām - būs labi braucieni, izdarīsim savu darbu - viss būs kārtībā. Nebija tāds šoks varbūt, ka mēs tikām trijniekā, bet gandarījuma sajūta ir noteikti," uzsvēra Ševics-Mikeļševics.

Sieviešu ekipāžām Upīte/Ozoliņa pēc pirmā brauciena ieņēma otro vietu 0,152 sekundes aiz Feteres/Oberhoferes. Otrajā braucienā Upītei/Ozoliņai bija ceturtais rezultāts.

Vīriešu konkurencē divas augstākās vietas ieņēma vācieši -

uzvarēja Andi Langenhāns, finišējot pēc minūtes un 37,588 sekundēm, bet Fēlikss Lohs atpalika 0,058 sekundes un nopelnīja sudrabu. Aparjods uzvarētājam zaudēja 0,085 sekundes.

Aparjods pēc sacensībām atzina, ka par rezultātu nav ko bēdāties, un jāgatavojas nākamajam startam, jo svētdien vēl būs starts komandu stafetē.

Kristers Aparjods par startu Eiropas čempionātā
00:00 / 00:27
Lejuplādēt

"Ko es te sūdzos. Tā vien liekas, ka tikai to daru, kā sūdzos. Tāpat ir patīkami atrasties uz goda pjedestāla," teica Aparjods.

Otrs Latvijas braucējs Gints Bērziņš finišēja 6.vietā, otrajā braucienā sasniedzot 13. rezultātu. Gandarījumam Bērziņš saņēma balvu kā labākais braucējs U-23 vecuma grupā.

Vietu sadalījumu būtiski ietekmēja siltie laikapstākļi - abos braucienos labākas iespējas bija agrāk startējušajiem dalībniekiem. Pēc pirmā brauciena Aparjods bija otrais 0,032 sekundes aiz austrieša Niko Gleiršera, turpretim Bērziņš ieņēma 4.vietu.

Bots/Plūme ceturtajā pozīcijā pietuvojās pirmajam trijniekam Pasaules kausa kopvērtējumā, kur līderi arvien ir Vendls/Arlts. Sieviešu divniekiem nepilnu Pasaules kausa sezonu startējušās Upīte/Ozoliņa kopvērtējumā ir piektās.

Upīte intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka divnieku sacensībās jo īpaši no svara ir lielāka pieredze. Savukārt Ozoliņa piebilda, ka vienmēr var tiekties sasniegt augstākus rezultātus.

Svētdien medaļnieces noteiks sievietes, Latviju pārstāvot Elīnai Ievai Vītolai, Kendijai Aparjodei un Sigitai Bērziņai, kā arī notiks komandu stafete.

Pasaules kausa sacensības Siguldā notiek otro nedēļas nogali pēc kārtas. Iepriekšējā posmā pirms nedēļas Latvijas sportisti izcīnīja četras zelta medaļas un vienu sudraba godalgu, veicinot cerības uz augstiem panākumiem arī Eiropas čempionātā.

Panākums sestdien arī Latvijas jaunajai kamaniņu sportistu maiņai - Kaspars Rinks Bludencā, Austrijā, kļuva par pasaules čempionu junioriem. Divnieku ekipāžām nepārspētas palika Viktorija Ziediņa un Selīna Elizabete Zvilna, savukārt Marta Robežniece/Kitija Bogdanova kļuva par bronzas medaļniecēm.